ІННОВАЦІЇ ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» В ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ СОЇ – ПІДСУМКИ СЕЗОНУ 2018

На час написання цієї статті багато площ сої ще лишаються не зібраними. Але вже з перших скошених полів і попередніх оцінок площ, що лишилися, ми бачимо, що 2018 рік видався більш успішним, ніж минулі декілька років. В першу чергу цьому посприяли погодні умови, котрі були помірними в більшості регіонів, із достатньою кількістю опадів та відсутністю надмірної спеки, в результаті чого спостерігалася менша абортація квіток та значно менший розвиток кліщів, аніж в минулі роки. Проте не лише погодні умови вплинули на покращення врожаю. Дуже важливим фактором стало те, що агрономи почали приділяти сої багато уваги і використовувати нові прогресивні технології вирощування, не забуваючи ні про живлення культури, ні про її захист.

ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» займає активну позицію щодо впровадження інновацій. На сьогоднішній день, сучасні рішення в технології вирощування сої, які компанія пропонує виробнику і які він успішно використовує, можна розділити на декілька напрямків: захист сої від бур’янів, шкідників, хвороб та оптимізація живлення й розвитку рослин.

ПРОТРУЄННЯ ТА ЗАХИСТ НАСІННЯ

Одним із перших агроприйомів, що використовують аграрії при вирощуванні всіх культур, в тому числі і сої, є підготовка насіння і обробка його препаратами проти хвороб. Для сої це теж важливе питання, адже на насінні сої та в ґрунті зберігається багато патогенів і треба підібрати такий протруйник, щоб він одночасно добре контролював хвороби та не пригнічував саму культуру й корисну мікрофлору.

Протруйник ФУНАБЕН Т 480, ТН контролює цілий комплекс грибкових патогенів (церкоспороз, септоріоз, фузаріоз, пероноспороз та ін.) та бактеріальну патогенну інфекцію. Препарат в Україні вже давно успішно використовується на зернових культурах, а вже цього року очікується реєстрація препарату на сої. Для контролю грибкової інфекції достатньо використати 2,5-3,0 л/т ФУНАБЕН Т 480, ТН, а для контролю бактеріальної та змішаної інфекції потрібно підвищувати норму застосування до 3,0 – 3,5 л/т.

В результаті наших досліджень та практичних результатів застосування, ми бачимо що після застосування препарату ФУНАБЕН Т 480, ТН соя не пригнічується на ранньому етапі розвитку, а також не пригнічуються ризобактерії, що живуть в ґрунті та допомагають фіксувати атмосферний азот. Питання взаємодії рослини із корисною мікрофлорою дуже важливе, але недооцінене нашими агрономами. Та дарма, адже корисна мікрофлора що є в ґрунті,  - це наші «безкоштовні» помічники і їх потрібно берегти та розвивати. Яскравим прикладом корисної мікрофлори у ґрунті є ризобактерії. При недостатній кількості їх у ґрунті, фермери почали вносити ризобактерії разом із обробленим насінням.

Це був перший крок, і він виявився досить успішним. Всі, хто займається вирощуванням сої, знають про цю технологію. Наступним кроком в технології використання мікрорганізмів є застосування мікоризоутворюючих грибів.

РОЗВИТОК КОРЕНЕВОЇ СИСТЕМИ

Мікориза -  надзвичайно цікава тема, адже 90% всіх рослин на планеті живуть в асоціаціях із грибами, що допомагають рослині краще споживати воду та мінеральні речовини, а також протидіяють розвитку патогенної інфекції в прикореневій зоні. Мікориза -  це абсолютно природний інструмент, симбіоз кореня із грибом та їх взаємовигідне співіснування. Нажаль, в нашу індустріальну епоху, в час активного використання землі, масового застосування добрив та пестицидів, про природній фон цих корисних грибів на наших полях не доводиться говорити. Ці гриби в достатній кількості лишилися хіба що на цілинних землях та в лісових масивах. Але, як і у випадку з ризобактеріями, наука не стоїть на місці і ці добре відомі науковцям організми, ми навчилися продукувати і створювати стійкі препаративні форми, придатні для масового застосування в сільському господарстві.

Одним із перших продуктів на основі арбускулярної мікоризи став унікальний продукт МІКОАППЛАЙ, ЗП, котрий компанія ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» почала застосовувати на сої в промислових масштабах вже цього 2018 року. МІКОАППЛАЙ, ЗП унікальний не лише тим, що містить в своєму складі спори 4 видів ендомікоризних грибів вирощених в стерильних умовах, має 100% чистоту, може зберігатися при звичайній кімнатній температурі 2 роки, а й тим, що він економічно вигідний, має низьку норму застосування (5 – 6 г/га разом із обробленим насінням) та чудово вписується в технологію вирощування сої. Його препаративна форма розроблена спеціально для обробки насіння. МІКОАППЛАЙ, ЗП чудово поєднується із застосуванням ризобактерій. Препарат не є конкурентом цій технології, а навпаки її доповнює, адже ризобактерії фіксують азот із повітря, а МІКОАППЛАЙ, ЗП допомагає перевести недоступні форми фосфору в доступні і подає їх в рослину. Це сприяє як активному росту та розвитку кореневої системи, такі і розвитку бульбочкових бактерій, оскільки в умовах недостатнього фосфорного живлення вони погано розвиваються. В наших перших тестах ми бачимо активний розвиток кореневої системи, збільшення її мінімум на 20% і збільшення кількості бульбочкових бактерій та їх маси подекуди більше, ніж на 50%. Звичайно, це все впливає на врожай.

ЗАХИСТ ВІД БУР’ЯНІВ

Вирощування високих врожаїв сої без гербіцидів досить складно уявити, це вдається лише окремим прихильникам органічного виробництва.

Тож більшість фермерів після посіву сої питанням №1 ставлять захист сої від бур’янів. І якщо зі злаковими бур’янами боритися всі давно вміють завдяки використанню таких потужних препаратів, як ТАРГА СУПЕР, КЕ, то боротися із дводольними, особливо складними бур’янами, такими, як лобода, паслін, амброзія, досить важко. Складно, або дорого це було робити раніше, а зараз дане питання не таке вже і складне, бо ось вже третій рік, як в Україні з’явився потужний і не дорогий продукт ПЛЕДЖ 50, ЗП. Цей гербіцид зробив маленьку революцію і в 2018 році. Свою стрімку популярність продукт здобув завдяки поєднанню декількох важливих особливостей: висока біологічна ефективність, в тому числі проти складних бур’янів, довгий захисний період, низька норма застосування (0,1 – 0,12 кг/га), відсутність негативного впливу на всі сорти сої, відсутність обмежень в сівозміні (не впливає на кукурудзу, соняшник, пшеницю та ріпак навіть в рік застосування) та розумну ціну (яка дає можливість отримати гарний економічний результат). ПЛЕДЖ 50, ЗП добре себе зарекомендував як в класичних системах землеробства, так і в системі No-Til. Застосування його до посіву по вегетуючих бур’янах спільно із гліфосатами дає можливість швидко, за декілька днів, спалити бур’яни (навіть такі, як берізка польова та хвощ), після випадання опадів тримати гербіцидний екран і стримувати проростання нових хвиль бур’янів. ПЛЕДЖ 50, ЗП вже став добре відомим продуктом і масово застосовується на соняшнику, а також знаходиться в процесі реєстрації на озимій пшениці. Разом із препаратом ПЛЕДЖ 50, ЗП, наші клієнти вже декілька років підряд застосовують ад’ювант для ґрунтових гербіцидів РОУБЕК, КЕ. Це перший продукт, який з’явився на ринку як ад’ювант для підсилення дії  саме ґрунтових гербіцидів та протидії їх промивання в ґрунт. РОУБЕК, КЕ застосовується на всіх культурах із усіма ґрунтовими гербіцидами і цього року його застосування сягнуло понад 140 тис. га. Масове використяння цих продуктів потребує до них великої уваги, адже продукти дуже технологічні і, щоб їх вірно використовувати, треба дотриматися багатьох технічних вимог, але це того варте!

ЗАХИСТ ВІД СТРЕСІВ

Звісно, при вирощуванні сої інколи доводиться стикатися із стресовими ситуаціями, викликаними як пестицидами, так і шкідниками та погодними катаклізмами. Такі ситуації були, звісно, і цього року. Щоб допомогти вивести рослини із цього стану, наша компанія пропонувала застосовувати біоактиватор АМАЛГЕРОЛ, ЕВ. Цей унікальний, на 100% натуральний стимулянт, що сертифікований для використання в органічному землеробстві, ми пропонували перший рік і разом із клієнтами вивчали його особливості. Більшість клієнтів надзвичайно задоволені результатами. Це продукт, який показує реальний результат на полі. Вже через декілька днів видно відновлення рослин після стресу. І на культурах, які вже зібрані, такі як ріпак та пшениця, ми побачили відчутне збільшення врожайності + 10% та більше. Продукт дуже цікавий, він багатогранний. Клієнти спробували його на всіх можливих культурах від овочів та садів до сої, пшениці та цукрових буряків. І для кожної культури він мав свої особливості: захист від заморозків, відновлення після пестицидного стресу, кращу приживлюваність розсади та збільшення кореневої системи, збільшення вмісту цукру чи видовження плодів та збільшення їх розміру. На кожній культурі цей продукт застосовується у відповідну фазу з різними нормами та способами застосування, і це дійсно працює, просто потрібно знати як це вірно зробити.

КОНТРОЛЬ ХВОРОБ

Довгий час йому не приділяли належної уваги. Але зараз із зростанням площ під соєю до 2 млн га це питання вже не можна ігнорувати, адже відбувається постійне і неухильне накопичення патогенів у ґрунті, яке обтяжується ще й тим, що соя має спільні хвороби із соняшником та ріпаком, а це ще + 6 - 7 млн га. Домінуючими хворобами лишаються септоріоз, церкоспороз, фузаріоз, бактеріальні хвороби та пероноспороз і склеротинія, особливо в дощові роки. Боротися із цими хворобами складно. Для цього потрібний досвід та спеціалізовані фунгіциди. Якраз в цьому питанні ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» може допомогти. В нашому портфоліо є потужний двохкомпонентний фунгіцид ЯМАТО, СЕ, що призначений не лише для контролю листкових хвороб, таких як церкоспороз та септоріоз, а й для контролю склеротинії, антракнозу та аскохітозу. Застосування ЯМАТО, СЕ із дозою 1,2 – 1,5 л/га дозволило нашим клієнтам мати здорові рослини та отримати гарний врожай. До речі, результати застосування всіх цих продуктів можна було побачити на наших польових семінарах, які в цьому році проходили в усіх регіонах країни. Окрім вже відомих продуктів, ми тестували нові препарати, що з’являться в продажу вже в 2019 році. Одним із таких препаратів є новий фунгіцид ГЛОРІ, ВГ, спеціально призначений для захисту сої від комплексу хвороб включаючи пероноспороз.

ЗАХИСТ ВІД ШКІДНИКІВ

На останок хотілося б згадати про шкідників, особливо кліщів. Хоч вони цього року масово розвивалися лише в південних регіонах, але розслаблятися не варто. Як ми бачимо спалахи розвитку кліща чітко прив’язані до температур і тут треба бути завжди готовим. Потрібно пам’ятати про продукти, які реально можуть допомогти в боротьбі з кліщами. А це акарицидна технологія від «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН»:

НІССОРАН, ЗП + БАЛАЗО, КЕ + адювант СКАБА, КЕ. 

Кожен рік ця суміш рятує десятки тисяч гектар сої. На сьогоднішній день це найбільш ефективна і популярна суміш для захисту сої від кліщів.

При виникненні додаткових питань телефонуйте до регіональних представників ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» у Вашому регіоні, або до головного офісу: +38 (044) 494-37-04.

Гарних Вам врожаїв!