РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ЗАХИСТУ ПЛОДОВИХ НАСАДЖЕНЬ ВІД КЛІЩІВ (травень 2018)

Як і в минулі роки, ситуація із заселенням кліщами плодових насаджень є  досить складною. Масове розмноження кліщів в садах трапляється вже  кілька років поспіль. У 2015 році спалах був особливо потужним. Однією з  основних причин активного розмноження кліщів є збільшення площі  вирощування сої. Для розвитку павутинного кліща ця польова культура виявилася поживним кормом і шкідник почав активно  розмножуватися. Крім цього, традиційно в саду розвивається червоний плодовий кліщ та чотириногий галовий кліщ-поржавлювач.

Щоб контролювати ситуацію, ТОВ "САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН" рекомендує змінити  принцип захисту плодових насаджень від кліща. Якщо раніше акарициди  застосовувались із лікувальною метою по факту появи шкідника, то нині їх  слід застосовувати профілактично і побудувати стратегію захисту.

Для знешкодження червоного та бурого плодових кліщів на етапі відкладання яєць, дуже важливим є вчасне застосування 2-% розчину ОЛЕМІКС 84, КЕ, оскільки це значно полегшить майбутній контроль кліщів.

Ще одним серйозним шкідником на плодових насадженнях, що належить до групи павутинних кліщів, є глодовий кліщ.  Запліднена самиця зимує і виходить з місць зимівлі у квітні при  температурі 10⁰С. Ембріональний розвиток кліща продовжується у яйці 9-10  днів, тому обробку слід проводити на початку травня. Найкращий засіб  для цього - акарицид із трансламінарними властивостями НІССОРАН, ЗП - 0,6 кг/га.

Внесення НІССОРАН, ЗП є важливим, оскільки він не лише вбиває яйця, личинки та німфи кліща, а  й уражує репродуктивну систему самок так, що відкладені ними яйця не  відроджуються. Для кращого розповсюдження препарату і оптимального  покриття поверхні рослин, до бакової суміші слід додавати ад’ювант СКАБА, КЕ із нормою 0,2 л/га.

Якщо ранньовесняна обмивка не проводилась, застосування препарату НІССОРАН, ЗП є обов’язковим.  

Слід  зважати на вибірковість смакових уподобань кліща. Зазвичай він найперше  колонізує солодші або новіші сорти – Голден, Ріхард, Старкрімсон, Ред  Чіф. Дуже часто шкідника можна побачити на сорті Ренет Симиренка. Слід пам’ятати: якщо кліщ помічений на одному сорті, значить за кілька днів він почне заселяти й інший сорт! Наступні обробки проти кліща проводяться після цвітіння акарицидами САНМАЙТ, ЗП, АКАРАМІК, КЕ та інсекто-акарицидом БАЛАЗО, КЕ.

Детальніше про особливості застосування акарицидів в літній період  читайте в наступних рекомендаціях спеціалістів ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН».