РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ ПОСІВІВ СОНЯШНИКА ВІД ШКІДНИКІВ (травень 2018)

Соняшник, як високорентабельна культура, займає великі посівні площі в  Україні. Повторність посівів в сівозміні надзвичайно висока, і це є  одним з головних чинників зростання ризику масового заселення його  шкідниками. Більшість з них – багатоїдні. Всі види широко поширені в  різних кліматичних регіонах України. В залежності від виду, комахи мають  шкідливий вплив на різні частини рослини, внаслідок чого вона не може  повноцінно рости та розвиватися. Це призводить до недобору врожаю та  погіршення його якості.

В першій половині вегетації соняшника потенційно небезпечними з групи листогризучих є різні види совок, лучний метелик та інші. Щоб уникнути загрози спалаху та швидкого поширення цих  шкідників, потрібно проводити постійні обстеження та вести моніторинг  розвитку даної групи комах. В разі потенційної загрози зростання  популяції шкідників, необхідно провести заходи для обмеження їх  кількості.

Одним з найбільш ефективних методів боротьби зі шкідниками є хімічний.  Економічно вигідним та оправданим засобом захисту є крайові обробки  посівів.

ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН»  пропонує новий  двокомпонентний інсектицид ІНАЗУМА, ВГ,  що поєднує у собі дві діючі речовини контактної та системної дії. Він  забезпечує блискавичний ефект на шкідників та має подовжений період  захисту.

ІНАЗУМА, ВГ працює на різні види комах та їх личинок, застосовується для створення  «стоп ефекту», особливо за високої чисельності дорослих форм шкідників.  Завдяки системній складовій, потрапляє в середину рослини та забезпечує довготривалий захист і контроль навіть у важкодоступних місцях. Також, в  залежності від виду комах, проявляє токсичну дію на яйця. ІНАЗУМА, ВГ застосовується в нормах 0,2-0,4 кг/га.

Препарат може застосовуватися як тракторним оприскувачем, з нормою  витрати робочого розчину 200-300 л/га, так і авіаметодом (50-100 л/га).  При роботі із ІНАЗУМА, ВГ слід звертати увагу на літ бджіл. Препарат слід застосовувати у вечірній і нічний час, коли бджоли відлітають із поля. 

ІНАЗУМА, ВГ має низьку токсичність на бджіл, мінімальний період очікування складає 1 годину.

Великої шкоди соняшнику може завдавати і група сисних шкідників, серед яких різні види попелиць. Для боротьби із ними рекомендовано використовувати препарат системної дії – МОСПІЛАН, ВП.

Цей препарат відмінно працює при високих температурах, що є важливим   чинником в умовах вирощування такої теплолюбної культури, як соняшник.   Для забезпечення кращого покриття та зволоження поверхні рослин бажано   застосовувати МОСПІЛАН, ВП у суміші із ад’ювантом-розповсюджувачем СКАБА, КЕ:  

МОСПІЛАН (0,15-0,2 кг/га) + СКАБА (0,05-0,1 л/га)