СЕКРЕТИ УСПІШНОЇ ПЕРЕЗИМІВЛІ ОЗИМОГО РІПАКУ

Озимий ріпак – культура, що має стратегічне значення для сільського господарства України.

Популярність його вирощування зростає з кожним роком. Наразі посівна кампанія озимого ріпаку добігає свого завершення, і вже засіяно понад 1 млн га площ під урожай 2022 року (75% до прогнозу).

Але ріпак є досить ризикованим у вирощуванні. Безліч факторів мають велике значення для отримання високих врожаїв культури, і не останнє місце тут посідає підготовка рослин до перезимівлі.

Важливим агрозаходом у технології вирощування ріпаку, особливо для ранніх посівів, є стримування наростання надземної маси культури за рахунок обробки ретардантами.

Найпоширеніший та найдоступніший метод – застосування фунгіцидів, що містять тебуконазол, наприклад ІКАРУС ТУРБО у нормі 0,3-0,45 л/га. Така обробка стримує активний ріст надземної маси ріпаку, запобігає розвитку хвороб та сприяє рослинам краще перенести несприятливі умови зими.

Норма застосування залежить від фази розвитку ріпаку та погодних умов. За умови теплої погоди та активного росту ріпаку, норму препарату слід збільшувати та не затримуватися із початком рістрегуляції, перші обробки слід починати робити коли ріпак досягає фази розвитку 3-4 листочки. За умови ранніх строків посіву доводиться робити декілька обробок за осінній період.

Для покращення перезимівлі озимого ріпаку експерти  «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендують до бакової суміші із ІКАРУС ТУРБО  додати інноваційний біостимулянт АМАЛГЕРОЛ.

Застосування препарату АМАЛГЕРОЛ, на відміну від інших біостимулянтів, впливає на розвиток кореневої системи ріпаку і суттєво не підвищує розвиток надземної маси рослин.

Згідно інформації виробника, застосування АМАЛГЕРОЛ у нормі застосування 2,0 л/га у фазі 4-6 листків ріпаку озимого у суміші з триазольними фунгіцидами, наприклад, з тебуконазолом, короткотерміново змінює баланс фітогормонів, гальмуючи утворення гіберелінів та збільшуючи вміст ауксинів, що сприяє покращеному розвитку кореневої системи та знижує інтенсивність росту надземної частини рослин.

РЕКОМЕНДОВАНА БАКОВА СУМІШ:

Цей захід також допоможе культурі краще підготуватися до перенесення несприятливих умов перезимівлі, підвищить природню стійкість до хвороб та буде сприяти посиленому старту весною після відновлення вегетації. В результаті ми отримаємо здорові рослини з добре розвинутою кореневою системою. За інформацією наших колег з Австрії та Болгарії, одна обробка АМАЛГЕРОЛ восени плюс дві обробки весною підвищують врожайність ріпаку озимого на 30-50%.

За додатковими консультаціями звертайтесь до представника компанії

ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні.