ЗАХИСТ ОЗИМОГО РІПАКУ У ПЕРІОД ЦВІТІННЯ - ОСОБЛИВОСТІ СЕЗОНУ

Незважаючи на всі погодні катаклізми, цвітіння ріпаку розпочалося в усіх регіонах України в середньому на тиждень раніше, ніж зазвичай. Технічні експерти «Самміт-Агро Юкрейн» відмічають, що більшість площ озимого ріпаку знаходяться в ослабленому стані внаслідок безсніжної зими, тривалої посухи та температурних перепадів. Такі обставини на багатьох полях призвели до розтріскування стебел ріпаку, слабкого гілкування та пригнічення рослин.

Останніми днями у більшості регіонів України спостерігалися опади у вигляді дощу і за прогнозом на найближчий тиждень вони очікуються знову. Тож, враховуючи умови, варто подбати про захист від хвороб, таких як альтернаріоз, фомоз, борошниста роса, біла й сіра гнилі.

Щоб запобігти розвитку вищенаведених хвороб та захистити майбутній врожай, слід запланувати фунгіцидну обробку в період масового цвітіння - початку опадання пелюсток. Рекомендуємо застосувати трьохкомпонентний фунгіцид ЮТАКА, СЕ із нормою 1,2 – 1,4 л/га.

Для покращення стану рослин, зміцнення їх імунітету та підвищення стійкості до несприятливих умов навколишнього середовища до бакової суміші рекомендуємо додати біостимулянт та антистресант АМАЛГЕРОЛ, ЕВ із нормою 2,0 -3,0 л/га.

Цей агрозахід допоможе ефективно проконтролювати комплекс найбільш поширених хвороб ріпаку і активувати внутрішні резерви культури для отримання максимально можливого врожаю в умовах, що склалися. Завдяки вдалому поєднанню трьох діючих речовин, ЮТАКА, СЕ сприяє загоєнню ран, ефективно контролює та запобігає поширенню хвороб на здорові тканини рослини. Біостимулянт АМАЛГЕРОЛ, ЕВ, до складу якого входять екстракти альпійських трав та морських водоростей, сприяє відновленню рослин після стресових факторів та чинить загально стимулюючий ефект на культуру.

Крім того, рослини озимого ріпаку потерпають ще й від шкідників. Тепла погода взимку сприяла вдалій зимівлі шкодочинних комах, але період їх виходу і заселення полів ріпаку був дуже розтягнутий і часто непомітний для фермера. Як результат, багато агрономів, пропустили обробки чи зробили їх невчасно і зараз спостерігається масове пошкодження ріпаку прихованохоботниками.

Личинки стеблового капустяногоприхованохоботника

Не менш складна ситуація і з поширенням ріпакового квіткоїда, котрий, у зв’язку із прохолодною погодою та заморозками, розвивається повільно і на момент бутонізації, коли зазвичай проводять масові обробки інсектицидами, цей шкідник ще не повністю заселив поля. Тож, зараз із підняттям температури повітря очікується новий потужний розвиток ріпакового квіткоїда і пошкодження посівів у період цвітіння.

Для контролю ріпакового квіткоїда та стручкового комарика в цей період ми рекомендуємо застосувати безпечний для комах-запилювачів високоефективний інсектицид МОСПІЛАН, ВП. А для кращого покриття поверхні рослин доцільно додати до робочого розчину ад’ювант СКАБА, КЕ із нормою 0,05 л/га.

Візьміть на озброєння японські технології для отримання високого врожаю в складних погодних умовах!

За додатковою інформацією звертайтеся до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні.