ЗАХИСТ ПОСІВІВ ОЗИМИХ ЗЕРНОВИХ ВІД ХВОРОБ: ФАЗА ВИХОДУ В ТРУБКУ

На переважній частині посівів озимих колосових культур в Україні, а незабаром вже і на ярих колосових, спостерігатимемо фазу виходу в трубку. Отже, два етапи формування урожаю, а саме густоти стояння колосків на гектар та закладки величини колоса, вже завершено. Тож аграріям залишається працювати з такими показниками, як кількість зернин у колоску та якість зерна (вплив на показники білка та клейковини у зерні).

Незважаючи на значні опади, що пройшли по всій території країни, завдяки пониженню температур вранці, а також доброму продуванню полів, ми не маємо значного розповсюдження основних хвороб колосових на переважній частині посівів. Але з формуванням стеблестою та підняттям середньодобових температур можна з високою вірогідністю прогнозувати різке підвищення рівня захворюваності озимої пшениці септоріозом та піренофорозом листя, а також на загущених посівах після дощів буде розвиватися борошниста роса, а з підняттям температури – види іржі.

Відомо, що по ступеню шкодочинності, завданій урожаю в момент виходу в трубку, перше місце тримає септоріоз листя, який може спричинити втрати до 10-70% зерна, далі ідуть іржасті хвороби – 10-50 %, борошниста роса – 10-35%, піренофороз листя – 3-25%.

Звичайно, рослини можуть показати свій максимальний результат при співпадінні всіх необхідних умов вирощування. Проте в нинішніх умовах багато з аграріїв вибрали шлях екстенсивного вирощування зернових, який передбачає мінімальні із необхідних затрати на добрива та засоби захисту рослин.

Тоді як побудувати систему захисту від хвороб, щоб убезпечити урожай від втрат?

Спеціалісти ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» пропонують провести обробіток посівів колосових у фази вихід в трубку-прапорцевий лист-початок вихіду колоса фунгіцидами ЗЕПАН та ЯМАТО.

ЗЕПАН (крезоксим-метил, 125 г/л + епоксиконазол, 125 г/л + дифеноконазол, 80 г/л) – універсальний трьохкомпонентний фунгіцид. 

Крім того, що препарат надійно, пролонговано захищає й лікує від септоріозу листя, піренофорозу, борошнистої роси та видів іржі, завдяки наявності стробілурину крезоксим-метилу, він ще сприяє інтенсивнішій роботі хлоропластів, тобто має «озеленюючий ефект». 

Найкращий час для застосування на пшениці від фази кінця кущення до прапорцевого листка (ВВСН 29-39) у нормі 0,5-0,7 л/га.

Фунгіцид ЯМАТО (тіофанат-метил, 233 г/л + тетраконазол, 70 г/л) може застосовуватися в період між початком виходу в трубку і аж до кінця цвітіння (ВВСН 30-69) проти тих же хвороб листя, септоріозу і фузаріозу колоса.

Норма застосування 1,5 л/га. За умови загрози сильного розвитку фузаріозу колосу, згідно світового досвіду, норма може бути збільшена до 1,75 л/га.

У регіонах, де пройдуть значні опади при добре сформованому стеблестої, можливий сильний розвиток борошнистої роси, яка матиме дуже швидке поширення. В таких випадках необхідні специфічні діючі речовини, які здатні лікувати та тримати під контролем довгий період дану хворобу.

Борошниста роса – це хвороба, міцелій якої розташовується на поверхні листка, тому не всі фунгіциди можуть з нею справлятися. Для контролю цієї так комплексу інших хвороб, ми рекомендуємо застосувати препарат ЮТАКА (тіофанат-метил, 350 г/л + тебуконазол, 100 г/л + цифлуфенамід, 6,3 г/л).

ЮТАКА – це фунгіцид широкого спектру з фумігаційним ефектом проти прикореневих гнилей, плямистостей листя, іржі. А, завдяки цифлуфенаміду у своєму складі, фунгіцид є професіональним засобом проти борошнистої роси.  

Норму застосування обирають відносно висоти рослин, збудника захворювання та інтенсивності хвороби  - від 0,8 до 1,2 л/га.

За більш детальною інформацією, будь ласка звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.

Захищаємо посіви - працюємо для Перемоги України!