ЗАХИСТ СОНЯШНИКА ВІД ХВОРОБ ТА ВІДНОВЛЕННЯ ПІСЛЯ СТРЕСІВ

Холодна погода спостерігається протягом всього травня. Місцями дощі зливового характеру, які спровокували утворення грунтової кірки, суттєво вплинули на розвиток соняшнику. Навіть не дивлячись на ранній посів, розвиток культури в середньому відстає на 1-2 тижні у порівнянні із минулими роками. В більшості регіонів соняшник наразі пригнічений та ослаблений, часто спостерігаються прояви фітотоксичності від застосування гербіцидів. В таких умовах, є великий ризик розвитку хвороб, які на фоні ослаблених рослин можуть спричинити серйозні втрати врожаю.

Перш за все, на ранніх етапах розвитку соняшника слід звернути увагу на хвороби, що уражують листя та стебла, зменшуючи фотосинтетичну активність рослин та призводячи до вилягання соняшника при масовому їх розвитку. Це фомоз, септоріозна та альтернаріозна плямистість, іржа, фомопсис та стеблова форма склеротинії.

В даних погодних умовах найбільш небезпечними є фомопсис, склеротинія та фомоз, а, отже, фунгіцидну обробку проти них потрібно зробити на ранніх етапах вегетації у фазу розвитку соняшника 6-10 листків (в залежності від ситуації на полі та погоди). 

Проти цих хвороб рекомендуємо застосувати фунгіцид ТОПСІН 500, КС із нормою 1,2-1,4 л/га. Якщо на полі починається розвиток плямистостей та іржі, до ТОПСІН-М 500, КС слід додати триазольний фунгіцид БАУНТІ (ІКАРУС ТУРБО) 430 SC, КС (0,3-0,5 л/га).

Для відновлення культури після погодних, гербіцидних та інших видів стресу, рекомендуємо додати до бакової суміші інноваційний біостимулянт АМАЛГЕРОЛ, ЕВ із нормою 3,0 л/га.

Подбайте про надійний захист культури з метою реалізації потенціалу та отримання високого врожаю, навіть у таких складних погодних умовах.


За додатковою інформацією звертайтеся до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні.