КОМПЛЕКСНИЙ ЗАХИСТ ЯРИХ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР – ЗЗР, ДОСТУПНІ НА СКЛАДАХ

Навесні 2022 року українські аграрії суттєво змінили структуру посівних площ. Значно поменшає кукурудзи та соняшнику. В умовах, що склалися, фермери віддають перевагу таким культурам: яра пшениця та ячмінь, горох, овес, просо. Вони простіші у вирощуванні й важливі як продукти харчування.

Однак, слід зауважити, що нехтувати прийомами захисту рослин не варто, оскільки це суттєво вливає на врожайність та якість вирощуваної продукції.

ГЕРБІЦИДНИЙ ЗАХИСТ

В першу чергу, рекомендуємо звернути увагу на гербіцидний захист. Ярі зернові, як і інші культури, активно засмічуються різними видами бур’янів, особливо дводольними. 


Для боротьби з такими бур’янами  спеціалісти «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують застосувати двокомпонентий гербіцид  ДІКАФЛОР (дикамба 422 г/л + флорасулам 18 г/л).

Завдяки унікальному поєднанню діючих речовин  препарат забезпечує високу ефективність та широкий спектр контролю як однорічних, так і багаторічних дводольних бур’янів, котрі можуть бути стійкими до інших груп та діючих речовин гербіцидів.

ДІКАФЛОР застосовується з нормою 0,22-0,25 л/га у період від фази кущення до початку виходу в трубку. В разі настання сухих погодних умов, переростання бур’янів, або коли вони мають восковий наліт чи опушену поверхню, рекомендуємо додати в робочий розчин ад’ювант  ОЛЕМІКС у нормі 0,7-1,0 л/га чи ВАЙС ПРО - 0,1% розчин.

КОНТРОЛЬ ХВОРОБ

Наступним етапом в захисті ярих зернових культур є профілактика та боротьба із грибними захворюваннями. Ярий ячмінь і пшениця пошкоджуються іржею, темно-бурою і сітчастою плямистостями, борошнистою росою, септоріозом, фузаріозом колоса. Використання ефективних препаратів є запорукою збереження листкової поверхні і, в результаті, отримання гарного врожаю.

Для якісного фунгіцидного захисту ярого ячменю рекомендуємо в період кущення-виходу в трубку застосувати фунгіцид ТОПСІН-М (тіофанат-метил, 500 г/л) з нормою 1,2 -1,4 л/га або ІКАРУС ТУРБО (тебуконазол, 430 г/л) з нормою 0,3-0,6 л/га. 

В більш пізні терміни (прапорцевий листок-колосіння) стане у нагоді препарат ЮТАКА (тіофанат-метил, 350 г/л + тебуконазол, 100 г/л + цифлуфенамід, 6,3 г/л) з нормою 1,0-1,2 л/га. Фунгіцид забезпечить довготривалий і ефективний захист культури.

При вирощуванні ярої пшениці фунгіцидний захист варто розпочати у фазу кущення із застосування препарату ЮТАКА з нормою 1,0-1,2 л/га. Прапорцевий листок гарно захистить ЗЕПАН (крезоксим-метил, 125 г/л + епоксиконазол, 125 г/л + дифеноконазол, 80 г/л) із нормою 0,5-0,7 л/га.

Якість зерна пшениці допоможе покращити застосування фунгіциду ЯМАТО (тіофанат-метил, 233 г/л + тетраконазол, 70 г/л) з нормою 1,5 л/га у фазу колосіння-початок цвітіння.

КОНТРОЛЬ ШКІДНИКІВ

У ранньовесняний період ярим зерновим культурам (ячменю та пшениці)  значної шкоди завдають злакові мухи, блішки та цикадки. Пізніше - попелиці та п’явиці. У другій половині вегетації небезпечні хлібні клопи, злакові трипси, хлібні жуки та звичайний хлібний пильщик.

Недорогим і ефективним рішенням в боротьбі із зазначеними шкідниками буде застосування препарату Ф'ЮРІ (зета-циперметрин, 100 г/л) з нормою 0,07-0,01 л/га.

Блискавичну дію на шкідників і подовжений захист  за рахунок потужної системної і контактної дії забезпечить інсектицид ІНАЗУМА (ацетаміприд, 100 г/кг + лямбда-цигалотрин, 30 г/кг) з нормою 0,2-0,24 кг/га.

ПРОТИДІЯ ЗАМОРОЗКАМ ТА СТРЕСАМ

Використання мультифункціонального біостимулянта АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС з нормою 2,0-2,5 л/га забезпечить:

  • гарний старт посівам;
  • подальший потужний ріст та розвиток рослин;
  • протидію стресам, заморозкам та іншим негативним факторам.

Доцільно сумістити застосування даного продукту із  фунгіцидними та інсектицидними обробками.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.