UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

Iнновацiйний бiопродукт приходить в Україну

Більше 140 аграріїв із західного регіону України зібралися на організований ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» семінар на базі туристичного комплексу «МішиН СіТі» у с. Добровляни Заліщицького р-ну Тернопільської обл., щоб познайомитися з інноваційним біологічним продуктом, котрий виходить на український ринок.

Знайомтесь: Амалгерол

Про новий біостимулянт і світовий досвід його застосування присутнім розповів директор з продажів компанії «Хешенбіхлер ГмбХ» (Австрія) Отмар Нолз.

Він підкреслив, що Амалгерол можна назвати продуктом «три в одному» — він містить екстракт морських водоростей, органічний вуглець і рослинні екстракти альпійських трав, тож багатий на природні вуглеводні та фітогормони. Його застосування сприяє покращенню структури ґрунту та збільшує активність корисної мікрофлори. Водночас препарат більш ніж у 7 разів поліпшує розвиток мікоризи. А як відомо, симбіотичний зв’язок між міцелієм різних грибів і корінням вищих рослин є одним з досконалих рішень природи, що робить поживні речовини з ґрунту більш доступними для рослин і легше засвоюваними. Покращення структури ґрунту дає змогу зменшувати витрати на його обробіток. Наприклад, у господарствах Австрії та Угорщини після трьох і більше років використання Амалгеролу потреба у дизельному паливі для проведення весняних польових робіт скоротилася часом майже на 40%. Суттєво менше доводиться купувати і запасних частин до техніки.Важлива перевага нового препарату в тому, що його можна використовувати в органічному землеробстві — він не фітотоксичний для сільськогосподарських культур і на 100% розкладається у навколишньому середовищі під дією мікроорганізмів. За словами О. Нолза, світовий досвід використання Амалгеролу виявив ще низку його дуже корисних особливостей. Зокрема, що він підвищує імунітет рослин і їх стійкість до несприятливих умов навколишнього середовища, протидіє пестицидним та абіотичним стресам (наприклад, внаслідок заморозків, граду, надмірних опадів чи посухи). Наскільки за таких умов оброблені Амалгеролом рослини відрізняються від контрольних, можна було побачити на продемонстрованих спікером слайдах. Наприклад, у Хальбтурні (Австрія) використання препарату на винограді за екстремально високих температур (до 38°С) і відсутності дощів протягом літа допомогло рослинам подолати стрес, а господареві — отримати високий і якісний урожай. Звичайно, Амалгерол не може стати панацеєю від усіх негараздів. Скажімо, щоб зменшити негативний вплив заморозків, слід обробити рослини по листу за 48–72 години до очікуваного зниження температури, а більш ранні чи пізні обробки не дадуть бажаного результату. Ще однією перевагою препарату є підвищення врожайності рослин і якості продукції. Так, за його використання цукристість винограду збільшується, а кислотність зменшується, тож вина з таких ягід мають високу якість і можуть без проблем зберігатись. Крім того, Амалгерол покращує лежкість плодів під час зберігання, запобігаючи розвитку гіркої плямистості.

Слухачi вимагали подробиць

Після презентації нового біостимулянта австрійському гостю довелося відповісти на безліч запитань. Наведемо лише деякі з найцікавіших.
— Як діє Амалгерол за обробки по листу на бджіл?
— Оскільки препарат створений на основі натуральних компонентів, він не справляє негативного впливу на бджіл. Більше того, приємний аромат Амалгеролу приваблює їх, що сприяє поліпшенню запилення.
— Що дає використання Амалгеролу під час вирощування квітів?
— У Європі, особливо у Нідерландах, препарат використовують на квітах досить широко. Він сприяє швидшому росту рослин, формуванню більш щільного стебла та великих квіток.
— Чи є небезпека фальсифікації препарату?
— За весь час застосування Амалгеролу жодного випадку фальсифікації зафіксовано не було. Це обумовлено тим, що препарат поставляється у ексклюзивних металевих каністрах місткістю від 1 до 25 л. Витрати на налагодження виробництва аналогічних каністр роблять випуск фальсифікату нерентабельним. Та головне, що унікальна рецептура, завдяки якій продукт не окисляє металеву каністру, тримається в секреті.

Випробування в Українi

Але найбільше учасників семінару цікавило, як показав себе препарат у нашій країні. На це питання відповів продакт-менеджер ООО «Самміт-Агро Юкрейн» Анатолій Гусак. З його виступу стало відомо, що тестові випробування біостимулянта проводилися у нас два роки. У різних регіонах країни і на різних культурах. Результати цих випробувань добре ілюстрували фото, якими супроводжував свій виступ спікер.
Однак присутнім цього було замало — вони хотіли почути відгуки безпосередніх учасників випробувань. І тут З’ясувалося, що в організаторів є в рукаві два джокери. Ними виявилися Василь Баран — власник приватного тепличного господарства із с. Сіньків Заліщицького р-ну Тернопільської обл., яке займається виробництвом томатів,та Ігор Балахтар — керівник СФГ «Благословіння» з с. Рингач Новоселицького р-ну Чернівецької обл., котрий вирощує суницю садову.

Амалгерол тестували в їхніх господарствах, тож вони переконалися в усіх його перевагах на власному досвіді. Не менш актуальну інформацію озвучив комерційний директор ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» Олексій Бітюков: «Продукт, про який ви сьогодні почули, багатопрофільний. Він може застосовуватися на багатьох культурах, але ми обрали основні, найширше представлені сьогодні на ринку, на яких Амалгерол може показати себе з найкращого боку як біоактиватор ґрунту і стимулятор росту. Перша реєстрація отримана у жовтні цього року на тепличні томати, і вже у І декаді грудня розпочнеться поставка біостимулянта в Україну. У 2018 р. маємо отримати реєстрацію на інші культури. Вже зовсім скоро ми очікуємо на реєстрацію й інших препаратів із лінійки продуктів SeiPro, які представляють новий напрям для успішного екологічно чистого землеробства».


О. Бєлєнький

ФотоО. Донець

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев