РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ФУНГІЦИДІВ НА ОЗИМОМУ РІПАКУ В ОСІННІЙ ПЕРІОД (вересень 2018)

Застосування фунгіцидів на озимому ріпаку в осінній період на сьогоднішній день є дуже поширеним агрозаходом. Але цей захід, в основному, обмежується використанням ріст-регулюючої дії препаратів.

Регулювання надмірного росту озимого ріпаку є дуже важливим, адже це стримує рослини від переростання, допомагає сформувати потужну рослину із гарною кореневою шийкою, що дозволяє краще перенести несприятливі умови зими.

Традиційно, як ріст-регулятори на озимому ріпаку використовуються препарати на основі триазольних фунгіцидів в чистому вигляді (наприклад: тебуконазол (ІКАРУС ТУРБО 430 SC, КС (БАУНТІ)) чи триазоли + регулятори росту.

Норма витрати препарату ІКАРУС ТУРБО 430 SC, КС (БАУНТІ)  для інгібування росту листя та підвищення стійкості озимого ріпаку до екстремальних погодних умов становить 0,3 - 0,4 л/га.

Зазвичай із своєю задачею вище наведені препарати справляються добре.

Проте переростання - це не єдина проблема, яка дошкуляє ріпаку в осінній період.

Не менш важливою і складною в контролі є проблема розвитку хвороб, що  ослаблюють озимий ріпак, і можуть призвести до серйозних втрат врожаю, або, навіть, загибелі в зимовий період. Нажаль, застосування виключно триазольних фунгіцидів повністю не вирішує питання контролю хвороб ріпаку в осінній період, адже триазоли добре діють лише на декілька поширених хвороб (альтернаріоз, циліндроспоріоз). Норми витрати препаратів, що застосовуються для регуляції росту зазвичай менші, ніж ті, що необхідні для контролю хвороб.

Ускладнює ситуацію накопичення патогенів у ґрунті, і не лише від вирощування ріпаку. Адже такі культури, як соняшник та соя, теж уражуються багатьма хворобами, що розвиваються на ріпаку.


З таблиці видно, що хвороб існує багато, і застосування одних лише триазолів для їх профілактики буде недостатньо.

Унікальним фунгіцидом є ЮТАКА, СЕ. Препарат поєднує в собі тебуконазол, тіофанат-метил та цифлуфенамід. ЮТАКА, СЕ має властивості регуляції росту (як і всі продукти, що містять тебуконазол) та контролює широкий спектр складних хвороб, роблячи цей продукт унікальним для українського ринку. Фактично, ЮТАКА, СЕ контролює всі основні хвороби озимого ріпаку, за винятком вертицильозу, який розвивається через кореневу систему і не може бути проконтрольований при обробці листя вегетуючих рослин та пероноспорозу (збудник хвороби специфічний гриб Peronospora parasitica, який контролюється окремою групою фунгіцидів). Для одночасної регуляції росту та ефективного контролю хвороб, ютака, се має застосовуватися із нормою витрати 1,2 - 1,4 л/га.

Фунгіцид ЮТАКА, СЕ офіційно зареєстрований для застосування на ріпаку і вже встиг себе позитивно зарекомендувати при застосуванні на ріпаку у весняний період (особливо в період цвітіння), а зараз, ми маємо можливість його використати і в осінній період.