ОГЛЯД ДНЯ ПОЛЯ У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Осінь – час збирати урожай та підводити підсумки сезону!

Тож, 5 вересня 2019 року компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» прийняла участь у Дні Поля, організованому дистриб’юторською компанією ТОВ «Агросем». Захід був присвячений вирощуванню та захисту польових культур.

День Поля проходив на базі ФГ «Малютинці», що на Полтавщині, і зібрав понад 60 аграріїв з Полтавської та сусідніх областей.

Після основної презентації компанії-дистриб’ютора, котра була присвячена точному землеробству та перспективам сільськогосподарської галузі у майбутньому, гості вирушили в поля, щоб оглянути посіви кукурудзи, соняшника та сої.

Оглянули загальний стан посівів, приділили увагу різним гібридам насіння, добривам, та, звичайно ж, засобам захисту рослин.

В кожну з систем захисту господарства були включені препарати ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн».

На соняшнику особливий інтерес викликав гербіцид ПЛЕДЖ, що був застосований до сходів культури із нормою 0,1 кг/га.

Питань було чимало. Зокрема фермерів цікавило, в яку максимальну фазу росту лободи білої можна ефективно застосовувати ПЛЕДЖ  на соняшнику після сходів культури?

Експерти ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» наголосили, що гербіцид після сходів соняшнику ефективно контролює дводольні бур’яни, в т.ч. лободу білу, максимум до 2-х справжніх листків у бур’янів.

Поле кукурудзи стояло також чисте від бур’янів. Цьому посприяла ґрунтова обробка гербіцидом АСТРЕЛ ПЛЮС із нормою 3,5 л/га проти однорічних дводольних та злакових бур’янів.

Від гостей лунали питання, як от: як ефективніше застосовувати АСТРЕЛ ПЛЮС на кукурудзі (до чи після сходів культури)?

Спеціалісти відповіли, що гербіцид можна застосовувати після сходів кукурудзи завдяки наявності антидоту. Проте таке застосування виправдане у випадку посіву кукурудзи після соняшнику з метою контролю падалиці соняшнику (АСТРЕЛ ПЛЮС селективний до соняшнику у випадку ґрунтового застосування) або якщо по якійсь причині (недостатньо вологи у ґрунті, неможливість зайти в поле в зв’язку з сильними опадами, заморозки, тощо) ґрунтове внесення не було проведено до сходів культури. У всіх інших випадках більш ефективним і безпечним для культури буде внесення до сходів кукурудзи.

На сої застосували гербіцид ПЛЕДЖ  (досходово, 0,08 кг/га) та фунгіцид ГЛОРІ із нормою 1,5 кг/га.

Зібрання вийшло напрочуд продуктивним, жваву дискусію продовжили за дружньою вечерею.