АЛГОРИТМ ВИБОРУ ГЕРБІЦИДНОГО ЗАХИСТУ ДЛЯ КУКУРУДЗИ

В Україні триває посівна кампанія кукурудзи. Вже зовсім скоро перед аграріями постане важливе питання – вибір оптимального гербіцидного захисту культури.

На ринку існує чимало препаратів для післясходового контролю бур’янів в посівах кукурудзи. Проте, кожен з них має свої особливості. Тож, як оптимально підібрати гербіцид, враховуючи особливості кожного поля?

Експерти «Самміт-Агро Юкрейн» мають декілька перевірених рішень.

Для сезону 2022-го року для комплексного захисту полів кукурудзи рекомендуємо високоякісні гербіциди: ДІКАФЛОР, МІСКОРН та САМСОН СУПЕР.

ДІКАФЛОР (дикамба, 422 г/л + флорасулам, 18 г/л) – унікальна для українського ринку комбінація діючих речовин. Важливо, що в цьому препараті, без втрати ефективності, знижений вміст дикамби в розрахунку на гектар, завдяки чому препарат є «м’якшим» до культури.

МІСКОРН (мезотріон, 480 г/л) – гнучкий гербіцид для захисту кукурудзи, що володіє ефективною страховою та тривалою ґрунтовою дією. Ефективний проти більшості дводольних бур’янів, зокрема однорічних та деяких багаторічних, а також падалиці соняшнику.

САМСОН СУПЕР (нікосульфурон, 60 г/л) – оригінальний препарат виробництва японської компанії ISK, котрий базується на інноваційній олійній формуляції, що не потребує додавання ад’ювантів та має кращу ефективність ніж конкурентні продукти із діючою речовиною нікосульфурон.

З цих трьох гербіцидів можна сформувати дві самодостатні страхові схеми захисту:

ДІКАФЛОР + САМСОН СУПЕР та МІСКОРН + САМСОН СУПЕР, якими можна повноцінно захистити посіви кукурудзи від комплексу бур’янів.

Враховуючи властивості та особливості діючих речовин, можна підібрати найбільш вдалу комбінацію, залежно від особливостей поля та складу бур’янів:

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ВИБОРУ СХЕМИ ЗАЛЕЖНО ВІД СИТУАЦІЇ В ПОЛІ

Норми застосування препаратів та вартість схеми на гектар залежатимуть в першу чергу від ситуації  в полі, а саме:

  • видового складу бур’яну
  • фази розвитку бур’яну

Потрібно звернути увагу, що, якщо планується застосування препаратів ДІКАФЛОР та МІСКОРН проти складно контрольованих бур’янів, в деяких випадках рекомендується застосовування підвищених норм препаратів для більш повного контролю:

Слід розуміти, що чим вища норма МІСКОРН, тим довша та сильніша буде ґрунтова дія на наступні хвилі бур’янів та падалиці соняшнику.

ВИБІР ФАЗИ РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ ДЛЯ ВНЕСЕННЯ

Для досягнення найкращого рівня контролю бур’янів та нівелювання їх впливу на врожайність, посіви кукурудзи слід обробляти в оптимальні фази розвитку, а саме, орієнтовно в фазу 2-5 листків кукурудзи.

В максимально дозволених фазах розвитку кукурудзи гербіцид доцільно застосовувати, коли з’являється нова хвиля бур’янів, яку можна проконтролювати без ризику фітотоксичності для культури.

За більш детальною інформацією, будь ласка звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.