ФІТОФТОРОЗ, БАКТЕРІОЗ ТА ВЕРТИЦИЛЬОЗ ТОМАТІВ: ЯК БОРОТИСЯ?

Половина літа вже промайнула, і томати відкритого ґрунту активно формують плоди. Розпочався період дозрівання й збору першого врожаю томатів. Разом з цим погодні умови, а саме перепади денних та нічних температур та випадання ранкової роси (особливо це стосується центральних, північних та західних областей, куди змістилося вирощування томатів), сприяють розвитку бактеріальних хвороб, фітофторозу та інших захворювань.

Бактеріоз томатів

Контроль фітофторозу та макроспоріозу томатів краще розпочинати превентивно, використовуючи контактний фунгіцид на основі оксихлориду міді МЕДЯН ЕКСТРА з нормою застосування 2,0-2,5 л/га.

Препарат створює на поверхні листків захисний бар’єр, який не дасть можливості збудникам проникнути в рослину, таким чином захищаючи її. Препарат характеризується подовженим захисним періодом та гарною сумісністю із іншими продуктами.

Інший інноваційний фунгіцид АРТЕМІКС (оксихлорид міді, 239,36 г/л + гідроксид міді, 236,64 г/л), який на відміну від всіх інших мідьвмісних фунгіцидів, що присутні на ринку, містить дві взаємодоповнюючі форми міді.

За рахунок дрібного розміру часточок (менше 1 мкм) та новітньої формуляції АРТЕМІКС забезпечує кращий фунгіцидний та бактерицидний захист томатів.

АРТЕМІКС містить в своєму складі спеціальні ад’юванти, що покращують його стійкість до змивання опадами. Фунгіцид має чудову розчинність і гарно покриває поверхню рослин та плодів. Препарат не лишає на плодах томатів інтенсивного забарвлення, яке притаманне іншим мідьвмісним продуктам.

АРТЕМІКС володіє чудовою ефективністю проти бактеріальних хвороб, альтернаріозу та фітофторозу. Норма застосування становить 2,6-3,0 л/га.

Якщо Ви запізнилися з обробкою, і на полі вже виявлено осередки бактеріозу, контактні фунгіциди будуть малоефективні. Тож в даному випадку слід застосовувати бактерицид, який має лікувальну дію.

КАЗУМІН - препарат природного походження, безпечний для людини та навколишнього середовища, не накопичується у товарній продукції та з нормою 1,5 л/га забезпечить надійний захист томатів від бактеріозів різного походження.

Для подовження захисної дії проти бактеріозу доцільно застосовувати суміш препаратів:

МЕДЯН ЕКСТРА (1,5 л/га) + КАЗУМІН (1,5 л/г)

За умов сильного розвитку бактеріозів обробку такою сумішшю необхідно повторити через 1-2 тижні.

Прояви вертицильозу томатів

Крім бактеріозів, при вирощуванні томатів досить часто проявляється така шкодочинна хвороба, як вертицильоз.

Особливості біологічного розвитку цієї хвороби затрудняють ефективний контроль патогену.

У портфоліо «Самміт-Агро Юкрейн» присутній ефективний фунгіцид ТОПСІН-М (тіофанат метил, 500 г/л). Це системний препарат, що має лікувальну та профілактичну дію.

Практичний досвід свідчить, що ТОПСІН-М для контролю вертицильозу на томатах краще застосовувати через систему краплинного зрошення двічі за сезон. Препарат чудово розчиняється, його можна поєднувати з більшістю пестицидів та мікродобрив для позакореневого підживлення.

Подбайте про свої томати і вони віддячать Вам щедрим врожаєм!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.