БІОЛОГІЧНИЙ ЗАХИСТ СУНИЦІ ТА МАЛИНИ ВІД СІРОЇ ГНИЛІ

Кожен ягідний сезон відрізняється від попереднього, оскільки погодні умови є ключовим чинником швидкості дозрівання, вони ж є вагомим фактором, що безпосередньо впливає на ступінь ураженості ягід хворобами.

Наразі в частині Західної України, а також на Півдні суниця знаходиться у фазі дозрівання. А рясні дощі, котрі мали місце протягом травня, спровокували інтенсивний розвиток і поширення на ягодах такої вкрай шкодочинної хвороби, як сіра гниль.

Сіра гниль (Botrytis cinerea)

Сіра гниль (Botrytis cinerea) є дуже небезпечною хворобою, яка у вологих умовах може стати причиною втрати більшої частини врожаю ягідних культур. Проблемою сірої гнилі ягід є те, що обробки для її контролю потрібно проводити прямо по плодах незадовго до збору урожаю.

Застосування хімічних ботритицидів становить ризик накопичення залишків пестицидів у готовій продукції. То чи можна надійно захистити ягідні культури від сірої гнилі в період дозрівання плодів та уникнути перевищення залишків у ягодах? І чи існує біологічний фунгіцид, який по ефективності б не поступався б хімічним засобам, а по затратам на 1 га був би близьким до традиційних фунгіцидів?

Таким біологічним фунгіцидом є БЕСТКУР від «Самміт-Агро Юкрейн». До складу препарату входять екстракти гіркого апельсину (Citrus reticulata & Citrus aurantium), тому обробки можна проводити прямо перед збором урожаю.

За умови попередніх обробок хімічними фунгіцидами під час цвітіння, препарат забезпечує 70-90% ефективності, в залежності від погодних умов і стану насаджень, крім того препарат значно зменшує відсоток уражених ягід під час зберігання та реалізації продукції у свіжому вигляді.

БЕСТКУР може бути застосований в період росту та дозрівання ягід, тому обробку препаратом можна проводити навіть після кожної вибірки ягід, оскільки препарат є безпечним, і ягоди можуть споживатися на другий день після обробки, або навіть у день обробки. 

Дані практичних дослідів свідчать про суттєве зменшення ураженості ягід сірою гниллю після обробки БЕСТКУР як у день збору врожаю, так і про зменшення розповсюдження захворювання при подальшому зберіганні ягід у холодильній камері.

БЕСТКУР сертифікований для використання в органічному землеробстві, де застосування хімічних ботритицидів заборонено. Біофунгіцид чинить як пряму лікувальну дію, так і загально стимулюючий ефект, що підвищує стійкість культури до ураження збудниками багатьох інших хвороб.

Норма застосування БЕСТКУР: 1,0-1,5 л/га під час дозрівання ягід.

Подбайте про надійний і, що важливо, екологічний захист ягід та насолоджуйтесь якісними щедрими врожаями!

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до регіонального представника «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні!

Автор: Андрій Осиковий, Провідний спеціаліст з садівництва, Керівник Центрального регіону

+38 (050) 469-39-33

andriy.osykovyy@summit-agro.com.ua