СТАН ПОСІВІВ ОЗИМИХ КУЛЬТУР ПІСЛЯ ЗИМИ. ПЕРШІ ФУНГІЦИДНІ ОБРОБКИ

Кінець першої і початок другої декади березня характеризувалися мінливою за температурним режимом погодою. Починаючи з 7 березня, температура спадала до значень трохи нижчих за середній рівень і супроводжувалася нічними заморозками. Опади у вигляді дощу та мокрого снігу були зафіксовані практично по всій території України.
Середня температура повітря коливалася від 0° до 7°. Максимальна температура повітря в найтепліші дні сягала 13,5°, в той час як мінімальна температура у найхолодніші ночі опускалася до 2-10° морозу.
ФУНГІЦИДНИЙ ЗАХИСТ ОЗИМИХ ЗЕРНОВИХ
Під час обстежень посівів пшениці експертами нашої компанії були виявлені поля з симптомами ураження борошнистою росою, для якої склалися оптимальні умови розвитку і поширення.
Особливо інтенсивно вона розвивається у добре розвинених посівах (Фото 1).

Фото 1. Посіви озимої пшениці уражені борошнистою росою, септоріозом та іншими хворобами, Чернігівська обл., 2024р.
Важливими особливостями збудника борошнистої роси є той факт, що для свого розвитку він не потребує дощових періодів й успішно перезаражає рослини за вологості повітря від 50 % й температури 0°С...+20°С, а тривалість інкубаційного періоду хвороби становить 3–11 днів (у середньому 4–5 днів). Ураження борошнистою росою призводить до зменшення асиміляційної поверхні й зниження інтенсивності фотосинтезу рослин. А нехтування контролем цієї хвороби може призводити до втрат врожаю на рівні 10-15%.
Окрім борошнистої роси, часто в посівах можна виявити й пікніди септоріозу, з яких вже за температури від +4°С й наявності короткострокових опадів або 100% вологості повітря виходитимуть пікноспори й перезаражатимуть молоді листки.
За оптимальних умов формування свіжих плям зі зрілими пікнідами відбувається протягом 6-14 днів.
Таким чином, враховуючи вищезазначене, через один-два тижні можна очікувати стрімкого розвитку у посівах пшениці борошнистої роси разом з комплексом інших небезпечних хвороб.
Отже, потрібно вже зараз планувати захисні обробки фунгіцидами в залежності від ситуації на полі у період кінець кущення-початок виходу в трубку.
Надійний та комплексний контроль борошнистої роси, септоріозу листя, а також церкоспорельозної прикореневої гнилі на початкових етапах активного росту культури забезпечить сучасний фунгіцид ЮТАКА (тіофанат-метил, 350 г/л + тебуконазол, 100 г/л + цифлуфенамід, 6,3 г/л) з нормою використання 1,0-1,2 л/га.

Ключовою перевагою фунгіциду ЮТАКА є його висока ефективність за широкого діапазону температур, адже він починає діяти від +5°С за рахунок тіофанат-метилу та цифлуфенаміду, у той час, коли за таких умов стробілурини, карбоксаміди та триазоли матимуть недостатню ефективність.
Цифлуфенамід має властивість перерозподілятися у газовій фазі й впливає на збудника навіть в тих частинах рослини, куди не потрапив фунгіцид. Ця нова діюча речовина проявляє швидкий «стоп-ефект» на борошнисту росу, а також контролює цю хворобу на всіх стадіях її розвитку. Ефективність цифлуфенаміду проти борошнистої роси значно перевищує інші діючі речовини, які спеціалізуються у контролі цієї хвороби.
У посівах пшениці, які слабо розкущені з помірною вегетативною масою, за незначного розвитку хвороб, оптимальним рішенням буде використання системного фунгіциду ТОПСІН-М (тіофанат-метил, 500 г/л) з нормою витрати 1,2-1,4 л/га.
Цей фунгіцид має вплив на збудників борошнистої роси, септоріозу та церкоспорельозної прикореневої гнилі, а для підсилення ефективності дії препарату, зокрема проти септоріозу та борошнистої роси, рекомендується використовувати його на пшениці у баковій суміші з фунгіцидом ІКАРУС ТУРБО (тебуконазол, 430 г/л) з нормою витрати 0,3-0,4 л/га.
ПЕРШІ ВЕСНЯНІ ОБРОБКИ ОЗИМОГО РІПАКУ

Слід зауважити, що активне відновлення вегетації починає також і озимий ріпак.
Тож, вже незабаром посіви потребуватимуть в тому числі ранньовесняних фунгіцидних обробок. Крім того, вже зараз слід запланувати майбутній захист культури від хвороб в період цвітіння.
Фунгіцид ЮТАКА є відмінним рішенням для захисту від таких небезпечних хвороб ріпаку, як склеротиніоз, альтернаріоз та борошниста роса.
ВІДНОВЛЕННЯ ОЗИМИХ КУЛЬТУР ПІСЛЯ ЗИМИ
Для кращого відновлення рослин після зими, розвитку вторинної кореневої системи, протидії заморозкам та іншим стресовим факторам, рекомендуємо у бакову суміш додати мультифункціональний біостимулянт АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС.

АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС – унікальний препарат, що містить в своєму складі аж 7 груп активних компонентів: фітогормони, що сприяють росту коренів; органічний вуглець; альгінат; антиоксиданти, що нейтралізують стрес; рослинні екстракти, що зміцнюють імунну систему рослини; амінокислоти; органічні K & N.
Рекомендована норма застосування: 2,0-2,5 л/га.
Подбайте про майбутній врожай Ваших посівів!
За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.