ЗАХИСТ РІПАКУ ВІД ПРИХОВАНОХОБОТНИКА
Незважаючи на всі погодні негаразди, весняні польові роботи вже стартували.
Однією з культур, якій потрібно приділити увагу в першу чергу, аби в кінці сезону отримати щедрий врожай, є ріпак.
Експерти «Самміт-Агро Юкрейн» наголошують, що саме надійний ранньовесняний контроль видів прихованохоботника в посівах ріпаку є фундаментом для отримання високого врожаю.
На полях ріпаку традиційно в середині березня починається літ та відкладання яєць шкідника. А враховуючи теплі погодні умови початку березня, активний моніторинг та виставлення жовтих пасток потрібно починати вже зараз.
Якщо в цей період ефективно не проконтролювати імаго інсектицидами та допустити відкладання яєць, в подальшому личинки ріпакового прихованохоботника прогризають ходи в стеблах, після чого стебло розтріскується, рослина пригнічується, або ж згодом повністю гине. Втрати врожаю можуть сягати 30-60 % (Фото 1).
Біологічні особливості шкідника та методи боротьби
За температури повітря вище +6°С імаго прихованохоботника починають з’являтись з місць зимівлі, а масово вилітають за температури +9°С..+12°С.
Коли впродовж 7-10 днів максимальна денна температура перевищує 9°С тепла, самки великого ріпакового прихованохоботника відкладають яйця у верхівки молодих пагонів ріпаку.
Для моніторингу шкідника варто використовувати жовті чашки-пастки (Фото 2).
Жовта чашка встановлюється на рівні з висотою рослин ріпаку.
При потраплянні в чашку за 3 доби більше 10 особин шкідника, варто негайно почати обробку рослин інсектицидом ІНАЗУМА.
Двокомпонентний інсектциид ІНАЗУМА дозволяє проконтролювати хвилі льоту шкідника та захистити культуру на період від 2 тижнів, залежно від погодних умов, завдяки швидкій контактній та тривалій системній дії. Завдяки комплексній дії ІНАЗУМА забезпечується надійний захист, навіть за сильного заселення посівів шкідником.
Рекомендована норма застосування ІНАЗУМА становить 0,2-0,24кг/га.
Інсектицид ІНАЗУМА ефективний вже від +5°С, що особливо важливо за умов ранньої весни.
Листок ріпаку має щільний восковий наліт, тому для максимального покриття його поверхні необхідно знизити поверхневий натяг крапель робочого розчину, для цього рекомендуємо застосувати ад’ювант СКАБА (0,025-0,5% розчин).
Рекомендована бакова суміш:
ІНАЗУМА (0,2-0,24 кг/га) + СКАБА (0,025-0,05%)
Здійснюйте моніторинг шкідників та контролюйте шкідника вчасно!
За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.