ЕФЕКТИВНИЙ ІНСЕКТИЦИДНИЙ ЗАХИСТ РІПАКУ В ПЕРІОД ФОРМУВАННЯ СТРУЧКІВ

Цього року в період цвітіння ріпаку у більшості регіонів України спостерігається значний тиск шкідників, зокрема квіткоїда, попелиці та насіннєвого прихованохоботника

Навіть на полях з інтенсивним інсектицидним захистом через постійну міграцію шкідники встигали завдавати пошкоджень посівам ще до того, як отримати летальну дозу інсектициду. На полях із слабкою системою інсектицидного захисту ще в період цвітіння були помітні значні пошкодження квіток та бутонів шкідниками.

Наразі ріпак на території України перебуває у фазі кінця цвітіння – початку формування стручків. 

Основним шкідником в період формування стручків є стручковий комарик. Цей шкідник шкодить, відкладаючи яйця в отвори стручків, які до цього були ушкоджені ріпаковим насіннєвим прихованохоботником.

Згодом личинки стручкового комарика, живляться вмістом стручка та виділяють ферменти, внаслідок чого стручки згодом передчасно висихають, деформуються та розтріскуються. 

Імаго та личинки стручкового комарика

Втрати врожайності від пошкоджень стручковим комариком можуть сягати від 15 до 50 %.

Як зберегти закладений рослиною потенціал врожайності? 

Найважливішим елементом захисту є досконалий контроль шкідників в період бутонізація - цвітіння. Адже за відсутності пошкоджень насіннєвим прихованохоботником, стручковий комарик не здатен завдати шкоди культурі.

Передчасне висихання стручків пошкоджених стручковим комариком

Тим не менш, дуже рідко видається можливим ідеально захистити культуру, тому контроль стручкового комарика є важливим елементом захисту посівів.

Починати обробку варто в період формування стручків оскільки саме в цей період шкідники активно заселяють посіви та відкладають яйця в стручки.У випадку, якщо на момент застосування інсектициду рослини ріпаку повністю не завершили цвітіння та спостерігається літ бджіл, варто застосувати інсектицид МОСПІЛАН з нормою 0,18-0,2 кг/га. Якщо ж на момент внесення інсектициду ріпак повністю відцвів, рекомендуємо внесення інсектициду ІНАЗУМА (0,24 кг/га). 

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.