ОБИРАЄМО ФУНГІЦИДИ ДЛЯ ЗАХИСТУ ПШЕНИЦІ: ФАЗА T2

Озиму пшеницю впродовж всього періоду вегетації вражає значна кількість грибкових хвороб, що можуть призвести до зниження кількісних та якісних показників врожаю. Розмір втрат зерна має пряму залежність від інтенсивності ураження та виду патогена, присутнього у посівах.

Фунгіцидний захист пшениці у період Т2 (ВВСН 37-39), тобто захист прапорцевого (F1) й підпрапорцевого (F2), а частково й третього (F3) листків, у посівах пшениці є одним з вирішальних і найвідповідальніших етапів. Адже частка забезпечення надходження асимілянтів до зернівки від цих трьох листків, згідно даних англійських літературних джерел (HGCA - Home Grown Cereals Authority), оцінюється на рівні 75%. При тому, що лише один прапорцевий лист (F1) займає близько 20% загальної площі рослини й відповідає за формування 43% потенційного врожаю.

Крім того, у період розвитку пшениці прапорцевий лист-колосіння, формується найвищий показник фотосинтетичної поверхні - близько 70 тис. м2/га, а одна доба її функціонування забезпечує формування в перерахунку на суху речовину 1,5–3,0 ц/га біомаси посіву. Тому швидка втрата фотосинтизуючої поверхні через ураження хворобами призводить до незворотних втрат врожаю і погіршення його якості.

У портфоліо компанії «Самміт Агро Юкрейн» є кілька дієвих рішень для ефективного захисту пшениці у цей відповідальний період.

ЗЕПАН - препарат, який поєднує в собі три діючих речовини (крезоксим-метил, 125 г/л + епоксиконазол, 125 г/л + дифеноконазол, 80 г/л) і забезпечує максимально потужний й довготривалий контроль широкого спектру хвороб пшениці. Він рекомендований до використання у високопродуктивних посівах пшениці з високим біологічним потенціалом.

За рахунок різних фізико-хімічних властивостей двох триазолів, які є у складі препарату, забезпечується належна концентрація д. р. в різних частинах рослини. Епоксиконазол є високорухливою сполукою та активно переміщується у необроблені ділянки, захищаючи новий приріст. А дифеноконазол рухається більш повільно, забезпечуючи переважно захист тих частин рослини, на які потрапив препарат.

Крезоксим-метил належить до класу стробілуринів й, окрім того, що має високу ефективність на види іржі, септоріоз та інші збудники хвороб, проявляє яскраво виражений «зелений ефект», коли за рахунок пригнічення синтезу етилену відбувається подовження періоду вегетації та посилення фотосинтезу, що забезпечує формування максимального врожаю пшениці з високими показниками якості.

Норма застосування ЗЕПАН на пшениці обирається в залежності від рівня розвитку хвороб у посівах. Для максимального захисту від хвороб (за сприятливих умов для їх розвитку, які спостерігаються цього року) необхідно використовувати максимальну норму препарату 0,7 л/га.

За помірного рівня поширення хвороб у посівах при вирощуванні відносно стійких до хвороб сортів пшениці рекомендуємо використати фунгіциди:

  • АНЗОР (азоксистробін 200 г/л + тебуконазол 200 г/л) з нормою 0,6-0,8 л/га
  • КАЛЛАТІС (азоксистробін 200 г/л + ципроконазол 80 г/л) з нормою 0,5-0,75 л/га.

Обидва фунгіциди забезпечать оптимальний комплексний захист за вищезазначених умов. За своїм складом й спектром дії на патогени ці два фунгіциди дуже схожі, оскільки місять азоксистробін, який має найвищий рівень розчинності у воді (6,7 мг/л) порівняно з іншими стробілуринами, а коефіцієнт розподілу октанол–вода Kow logP = 2,5 характеризує цю діючу речовину, як гідрофільну з вищою системністю.

Якщо у посівах домінуючою хворобою є септоріоз, радимо використати АНЗОР (0,6-0,8 л/га), оскільки тебуконазол володіє більш сильнішою дією на цього збудника хвороб (рис. 1). За помірного розвитку септоріозу, а також присутністю у посівах борошнистої роси та іржі оптимальним рішенням є використання препарату КАЛЛАТІС (0,5-0,75 л/га).

Рис. 1 Ефективність фунгіцидів проти септоріозу пшениці

Джерело: https://www.agriculturejournals.cz/publicFiles/236059.pdf

Враховуючи, що від періоду прапорцевого листка-колосіння до початку цвітіння пшениці час зазвичай спливає досить швидко, а також за прогнозами фахівців цей рік буде досить сприятливим для розвитку хвороб, варто вже зараз подумати, чим захищати колос від фузаріозу та септоріозу.

Для цього радимо обрати популярний і дуже ефективний фунгіцид ЯМАТО (тіофанат-метил 233 г/л + тетраконазол 70 г/л) і завчасно запланувати його придбання.

Подбайте про захист своїх посівів!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.