ФУНГІЦИДИ НА СОНЯШНИКУ ТА ЗАХИСТ ВІД ПОСУХИ

Згідно даних космічного моніторингу (Рис.1), травень в Україні видався посушливим, а в деяких регіонах екстримально сухим. 

Рис. 1. Жовтий та коричневий кольори свідчать про ступінь та інтенсивність посухи


Це значним чином впливає на ріст та розвиток сільськогосподарських культур. 

Так урожайність соняшнику за умов значної посухи може знизитись до 60%.

На щастя в другій декаді червня в більшості областей України прогнозуються, або вже пройшли, опади. 

Це значно покращить стан рослин перед настанням генеративних фаз розвитку рослин бутонізації-цвітіння.

Дані фази є найбільш вразливими до спеки та посухи.


Підготувати рослину до таких несприятливих факторів допоможе внесення біопрепарату НУРСПРЕЙ.

Сигнальна молекула, котра міститься у складі НУРСПРЕЙ, вже протягом 24 годин активує виділення осмопротекторів в клітинному соці рослин. 

Завдяки цьому рослина набуває стійкості від 30 до 40 днів після обробки. Оскільки НУРСПРЕЙ необхідно внести виключно до того моменту, поки рослина зазнає стресу, то варто скористатись моментом і після випадання прогнозованих червневих опадів застосувати продукт. За таких умов можна досягти найвищої ефективності від застосування препарату.

Так, за результатами масштабних польових досліджень, проведеними «Самміт-Агро Юкрейн» у 2021 році, середня прибавка від застосування НУРСПРЕЙ в посівах соняшнику склала 2,2 ц/га. Варто відзначити, що це саме збережений врожай, внаслідок захисної дії НУРСПРЕЙ.

НУРСПРЕЙ є повністю безпечним для навколишнього середовища та комах-запилювачів.Тому цей продукт можна застосовувати у період цвітіння. Важливою властивістю НУРСПРЕЙ є його відмінна сумісність з пестицидами, мікродобривами та біостимулянтами.

Більше того, в суміші з фунгіцидами НУРСПРЕЙ проявляє синергетичний ефект. Після застосування такої суміші рослини соняшнику були менше уражені хворобами та довший час зберігали листовий апарат нижнього та середнього ярусу (Рис.2).

Результати застосування НУРСПРЕЙ разом з фунгіцидами. Вінницька обл., ТОВ «Агріголд», 2021р. Фото: 07.09.21 - 75 днів після внесення.

В фунгіцидних схемах захисту НУРСПРЕЙ може бути успішно поєднаним з усім переліком фунгіцидів, що рекомендуються до застосування в посівах соняшнику.

Рекомендовані бакові суміші з фунгіцидами САЮ:

У фазу «зірочки» - цвітіння:

ЯМАТО (1,5 л/га) + НУРСПРЕЙ (1,0 л/га)

ЗЕПАН (0,8 л/га) + НУРСПРЕЙ (1,0 л/га)

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.