ГРУШЕВА МЕДЯНИЦЯ, ПОПЕЛИЦІ ТА ІНШІ ШКІДНИКИ: ЯК ЗАХИСТИТИ САД?

Останніми днями до нас надходить багато звернень щодо захисту груші від шкідників, а найбільше садівників турбує питання боротьби з грушевою медяницею (або грушевою листоблішкою). Адже цей шкідник дає до 4 поколінь, а на півдні навіть 5 поколінь. Суха та спекотна погода сприяє розвитку шкідника.

Грушева медяниця

Питання не просте, але наші фахівці мають великий досвід в боротьбі із цим шкідником та озброєні перевіреними продуктами,  які можуть його контролювати на різних етапах розвитку та випробувані роками в грушевих садах по всій Україні на чималих площах.

Рекомендації розпочнемо з простішого варіанту (помірне заселення шкідників) і завершимо дуже важкими випадками із значним заселенням. Пам’ятайте, якщо ми вчасно не боремося із грушевою медяницею, то вже в серпні грушевий сад може значно постраждати.


За своєчасного виявлення проблеми при помірному заселенні шкідником рекомендуємо застосувати СІЛКЕР – інноваційний та безпечний для довкілля препарат, який ефективно контролює дорослі особини і личинки шкідників!

Цей продукт повністю безпечний для бджіл та корисних комах, таких як золотоочка, сонечко, тифлодромус, які в літній період допомагають нам знищувати попелиць, кліщів та листоблішок.

Застосування СІЛКЕР має декілька важливих особливостей:

  • потрібно вносити вдень, коли температура повітря не нижче +15℃ і не вище +30℃;
  • неможна застосовувати препарат по вологому листу чи коли після застосування протягом 4 годин очікується дощ;
  • неможна застосовувати продукт в ранковий, вечірній чи нічний час, коли може лягати роса чи препарат буде довго висихати на поверхні листа.

Норма застосування СІЛКЕР розраховується по концентрації робочого розчину:  120-150 мл препарату на 100 л води.

В дорослих садах зазвичай норма витрати робочого розчину складає від 700 л/га. Пам’ятайте, що СІЛКЕР – це контактний препарат, тому якість покриття робочим розчином поверхні листя має вирішальне значення в контролі шкідників. Тобто на якого шкідника препарат попаде, той і загине, а на якого не потрапить – далі буде продовжувати шкодити та розвиватися, тому потрібно бути готовим до повторної обробки через 5-7 днів.

Додаткові переваги СІЛКЕР:

1) Окрім контролю личинок грушевої медяниці має чудову контактну дію на попелиць, личинок-мандрівниць щитівок та різні види рухомих стадій кліщів, в тому числі мікрокліщів.

2) СІЛКЕР не є пестицидом, не залишає ніяких токсичних залишків у вирощеній продукції. Плоди, оброблені препаратом,  можна споживати вже через 1 день після обробки.

3) Може застосовуватися за по треби протягом сезону 4 рази, із яких 2 рази можна застосовувати підряд із інтервалом 5-7 днів, а для наступних обробок інтервал має бути збільшений щонайменше до 2 тижнів.

Попелиці

Якщо ж вам потрібно зробити подовжений захист, особливо проти кліщів, то рекомендуємо бакову суміш із специфічними акарицидами:

В цій суміші НІССОРАН впливатиме на яйця, личинки та німфи, а СІЛКЕР додатково підсилить дію на рухомі стадії, в тому числі імаго.

Якщож вам потрібно робити обробку вночі чи коли є ризик дрібного дощу протягом дня, тоді замість Сілкер рекомендуємо додати в бакову суміш ад’ювант ОЛЕМІКС в нормі 5 л/га. 

Компанія «Самміт-Агро Юкрейн» потурбувалася, щоб ви мали ефективні препарати на випадки будь-якої складності та тримали свій сад чистим від шкідників. Бажаємо високого та якісного врожаю!

За додатковою інформацією звертайтеся:

Андрій Осиковий - провідний спеціаліст з садівництва, моб.: (050) 469-39-33

або до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні .