ХІМІЧНЕ ПРОРІДЖЕННЯ ЗАВ’ЯЗІ ТА ЗАСТОСУВАННЯ БІОСТИМУЛЯНТІВ

На сьогоднішній день на більшій частині території України зерняткові культури, а саме яблуня та груша, закінчили цвітіння та знаходяться у фазі розвитку плодів. Молоді плоди яблук, в залежності від сортів, зараз вже сформували або незабаром сформують центральний плід розміром 8-12 мм. Це саме той час, коли клітини в молодих плодах активно діляться, і закладається потенціал майбутнього врожаю.

Цей період є найкращим для застосування препарату на основі цитокінінів, щоб стимулювати більш активний поділ клітин.

«Самміт-Агро Юкрейн» рекомендує ЦИТОГРОВЕР - регулятор росту плодів на основі цитокінінів, амінокислот та поживних елементів.

Норма застосування препарату для збільшення поділу клітин складає 0,2 л/га.

Препарат можна застосовувати аж до досягнення плодом розміру 18мм, тобто, до того моменту, коли будуть закладатися плодові бруньки на наступний рік.

Крім того, в той самий час (коли центральний плід має розмір 8-12мм) ЦИТОГРОВЕР успішно може бути застосований для хімічного прорідження зав’язі на чутливих сортах.

Ця операція проводиться за умови формування надлишкової зав’язі та в садах, що не постраждали від сильних зимових морозів та весняних заморозків, адже ослаблені рослини можуть додатково скинути зав’язь.

До такої операції слід підходити дуже виважено і провести її препаратом ЦИТОГРОВЕР можна лише один раз за сезон!

Норма застосування ЦИТОГРОВЕР для хімічного прорідження зав’язі складає 0,25-0,4 л на 100 л води із середньою витратою робочого розчину 600-800 л/га.

Норма застосування сильно залежить від сортової чутливості та стану рослин, а ефективність роботи напряму залежить від погодних умов, в основному від вологості та температури повітря, яка має бути не менше +15…+18°С.

Будь-ласка, перед застосуванням уважно прочитайте інструкцію, а також проконсультуйтесь з нашим провідним спеціалістом із садівництва!

Крім того, хочемо звернути особливу увагу агрономів, садки яких постраждали від весняних заморозків, на те, що слід бути дуже обережним із хімічним проріджуванням, або взагалі відмовитися від цього агрозаходу та віддати перевагу механічному проріджуванню.

В таких садах рекомендуємо застосувати біостимулянт-антистресант АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС / АМАЛГЕРОЛ чи біостимулянт на основі амінокислот КАЙШІ.

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до регіонального представника «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні!

Автор: Андрій Осиковий, Провідний спеціаліст з садівництва, Керівник Центрального регіону

+38 (050) 469-39-33

andriy.osykovyy@summit-agro.com.ua