КОМПЛЕКСНИЙ ФУНГІЦИДНИЙ ЗАХИСТ СОНЯШНИКУ

Соняшник для багатьох господарств щороку являється стратегічною культурою. Не виключенням є і цей рік, адже динаміка посіву культури свідчить, що на більшості територій, де можливо було проводити посівну кампанію, зниження посівних площ не відбулося.

Соняшник - економічно приваблива культура, а технологія його вирощування вже добре відпрацьована. Проте цього року, коли несприятливі умови та брак ресурсів обмежують можливості господарств по захисту посівів, кожен фермер чи агроном думає насамперед про те, як з максимальною ефективністю використати наявні ресурси, захистити сходи та отримати гарний врожай.

Перший етап вирощування соняшнику більшість господарств вже пройшло. Культуру посіяли, і в більшості випадків гербіциди вже внесені чи плануються до внесення найближчим часом. Тож, наближається другий етап – догляд за рослинами в період активного росту і, насамперед, застосування фунгіцидів. Це дуже важливий елемент технології вирощування, адже, як показує досвід, гарний врожай без застосування фунгіцидів отримати практично неможливо. Тим не менш, щоб дати відповідь, який саме фунгіцид слід застосовувати, скільки разів та в яку фазу, потрібно розуміти, які хвороби будуть розвиватися на конкретному полі, чи сприятимуть їх розвитку погодні умови та які є фінансові можливості у господарства.

Відверто скажемо, що єдиного універсального і унікального рішення для контролю всіх хвороб не існує, тому слід уважно моніторити посіви та вчасно застосувати оптимальний фунгіцид.

Гарною новиною є те, що в портфоліо «Самміт-Агро Юкрейн» є ціла лінійка фунгіцидів для контролю різноманітних хвороб соняшнику протягом всього періоду вегетації. Сьогодні ми пропонуємо лише фунгіциди, які є вже на складах і готові до відвантаження. Це такі продукти, як: ТОПСІН-М, ЗЕПАН та  ЯМАТО.

Фунгіцидний захист соняшнику слід поділити на два блоки: перший - це захист листового апарату і стебла, другий - захист кошика. В різні періоди домінують різні хвороби, тож від цього буде залежати і вибір фунгіциду. Крім того, дуже важливо розуміти, які хвороби домінують у вашому регіоні.

Наприклад, на Сході та Півдні домінуючими хворобами є септоріоз, альтернаріоз та іржа, а також в цьому регіоні найчастіше зустрічається ураження пероноспорозом. А на Півночі та Заході до типових для Півдня плямистостей додається фомоз, фомопсис та склеротинія

Звісно, ситуація залежить від погодних умов, але у великій мірі і від сівозміни - від того, з якою періодичністю вирощується соняшник на конкретному полі.

Кожний із фунгіцидів «Самміт-Агро Юкрейн» має ряд особливостей та переваг.

ТОПСІН-М (тіофанат-метил, 500 г/л) – оптимальне рішення для контролю фомозу, фомопсису, плямистостей за їх незначного розвитку, посилена дія на білу та сіру гнилі, ідеальний партнер для бакових сумішей.


ЗЕПАН (крезоксим-метил, 125 г/л + епоксиконазол, 125 г/л + дифеноконазол, 80 г/л) – максимальна ефективність, посилений контроль та пролонгована дія на широкий спектр хвороб соняшнику.


ЯМАТО (тіофанат-метил, 233 г/л + тетраконазол, 70 г/л) – "золотий стандарт"універсальне рішення для контролю плямистостей, фомозу та фомопсису, іржі та білої гнилі.

Крім того, «Самміт-Агро Юкрейн» з початку поточного року активно розвиває нову технологію протидії гідротермальним стресам в рослин, яка до того ж чудово поєднується із застосуванням фунгіцидів. 

Йдеться про новий препарат НУРСПРЕЙ - натуральний продукт на основі запатентованої сигнальної молекули з унікальним механізмом дії, який активує у оброблених рослин внутрішні механізми стійкості до спеки та нестачі вологи. Рослини, оброблені НУРСПРЕЙ, завчасно активують внутрішні механізми протидії стресу та значно легше переносять її наслідки, швидше відновлюються.

Покращений тургор рослин соняшнику через 13 ДПО

Внесення НУРСПРЕЙ є технологічно зручним завдяки відмінній сумісності з баковими компонентами, зокрема, мікродобривами, фунгіцидами та іншими біопродуктами.

Більше того, НУРСПРЕЙ активує антиоксидантні, фунгістатичні та детоксикаційні властивості в рослині, що дає можливість рослині краще протидіяти хворобам в синергізмі з фунгіцидами, а також знижувати фітотоксичний вплив деяких засобів захисту рослин.

В наших дослідах за результатами застосування в минулому році ми спостерігали синергізм між фунгіцидом ЯМАТО та НУРСПРЕЙ. Після застосування такої суміші рослини соняшнику були менше уражені хворобами та довший час зберігали листовий апарат нижнього та середнього ярусу.

Рекомендовані бакові суміші:

У фазу 3-4 пари справжніх листків:

ТОПСІН-М (1,2-1,4 л/га) + НУРСПРЕЙ (1,0 л/га)

У фазу «зірочки»:

ЯМАТО (1,5 л/га) + НУРСПРЕЙ (1,0 л/га)

ЗЕПАН (0,8 л/га) + НУРСПРЕЙ (1,0 л/га)

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.