КОНТРОЛЬ БАКТЕРІОЗІВ В САДАХ В ЛІТНІЙ ПЕРІОД
Економічні труднощі не оминули цього року і садівничі господарства. Але, незважаючи ні на що, садівники не покидають свої сади. Мова йде не лише про отримання врожаю сьогодні, але і про збереження саду на майбутнє, щоб не запустити його під впливом хвороб та шкідників, адже відновлювати сад набагато дорожче і складніше, ніж підтримувати його в належному стані.
Однією з хвороб, що може суттєво пошкодити сад чи навіть знищити його є бактеріальний опік.
Це дуже небезпечна і складна в своєму контролі інфекція, але, на щастя, у портфоліо «Самміт-Агро Юкрейн» є ефективні рішення.
Дієвими рішеннями є застосування фунгіцидів МЕДЯН ЕКСТРА, МАНЗАТ та системного бактерициду КАЗУМІН.
Всі ці препарати можуть бути застосовані протягом вегетації, в літній період, в яблуневих та грушевих садах, де є ризик розвитку бактеріозів.
При використанні МЕДЯН ЕКСТРА по плодах яблуні є декілька нюансів, яких важливо дотримуватись, щоб отримати бажаний результат та не пошкодити плоди.
Перш за все, обробки потрібно проводити у вечірній чи в нічний час, допускається обробка в день, але температура повітря не має підніматися вище + 25℃.
Також, якщо обробка проводиться вдень, важливим фактором є те, щоб на момент обробки температура повітря йшла на зниження, а погода була хмарною без яскравого сонця.
Другим важливим фактором є норма виливу води - мінімум 600 літрів на гектар.
І третій фактор - це сорти яблук. Норма застосування МЕДЯН ЕКСТРА для сортів Джонаголд та його клонів, Айдаред, інших червонозабарвлених сортів, Ренет Симиренка має становити не більше 1,0 л/га. Для сортів біло-жовтих, таких як Голден та його клони, Муцу, а також Гала і його клони, норма витрати препарату має бути не вище 0,8 л/га. Такі застосування допомагають профілактично контролювати паршу та бактеріальний опік. Інколи, коли парша прогресує доводиться робити повторні обробки із інтервалом в 3-5 днів.
Дуже важливо! При застосуванні МЕДЯН ЕКСТРА на яблуні по плодам не можна добавляти в бакову суміш інші препарати чи добрива.
На груші картина зовсім інша. Груша малочутлива до «міді» в період вегетації, тому ми наполегливо рекомендуємо використовувати МЕДЯН ЕКСТРА, в тому числі і по плодах без якихось застережень. Норма витрати препарату має бути 2,0 л/га. Це забезпечить профілактику розвитку бактеріального опіку, парші та іржі.
Одним із дієвих інструментів в садах, де немає великого тиску бактеріальних хвороб, але все ж таки бажано робити їх профілактику, є застосування фунгіцидів МАНЗАТ чи ПЕНКОЦЕБ з нормою 2,0-3,0 кг/га. Ці препарати мають побічну дію на бактерії та чудово стримують розвиток парші та плямистостей.
З метою стримування бактеріальної інфекції, норма застосування має бути 3,0 кг/га.
В садах, де є високий ризик розвитку бактеріального опіку і, особливо, в грушевих садах чи в насадженнях волоського горіху, фундуку слід використовувати потужний бактерицид КАЗУМІН.
Зараз ми отримуємо багато звернень про спалахи інфекції не дивлячись на те, що цвітіння вже закінчилося. Просто зараз складаються оптимальні погодні умови для розвитку бактеріального опіку – помірна температура та підвищена вологість повітря, внаслідок дощів, що нарешті почали проходити в більшості регіонів. Тому ми всім нашим клієнтам пропонуємо використати системний бактерицид лікувальної дії КАЗУМІН, який, на відміну від мідьвімісних продуктів, може зупинити бактеріальну інфекцію навіть після її перших проявів. Норма внесення препарату на яблуні, груші і горіхах становить 3,0-4,0 л/га. Крім того, слід пам’ятати, що, якщо ми вносимо КАЗУМІН у нормі 3,0-4,0 л/га для контролю бактеріального опіку, то із цією нормою він також контролює паршу на рівні кращих системних фунгіцидів, тож додавати спеціалізовані продукти проти парші до цієї обробки не потрібно.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Андрій Осиковий - провідний спеціаліст з садівництва, моб.: (050) 469-39-33
або до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні.