КОНТРОЛЬ ФІТОФТОРОЗУ ТА БАКТЕРІОЗУ ТОМАТІВ

У липні-серпні аграрії зазвичай готуються збирати перший урожай ранніх томатів. Однак нерідко замість стиглих плодів на полі можна бачити потемнілі ділянки із всихаючими рослинами — це ознаки прояву фітофторозу томатів.

Фітофтороз (Phytophtora infestans) здатний вражати не тільки плоди, але й інші частини рослин, що в результаті може призвести до повної загибелі кущів. Якщо вчасно не вжити заходів для захисту томатів, втрати врожаю будуть дуже великими, а ґрунт після хворих рослин залишиться зараженим патогенами.

Фахівці компанії «Самміт-Агро Юкрейн» у разі сильної загрози розвитку фітофторозу рекомендують застосувати високоефективний і сучасний фунгіцид РАНМАН ТОП із нормою 0,5 л/га.

Це дозволить проконтролювати розвиток хвороби на всіх стадіях її розвитку, в тому числі вплинути на зооспори гриба. Препарат забезпечить надійний захист нового приросту, адже має покращену формуляцію, що робить його стійким до змивання після обприскування, навіть при випаданні сильних злив. Тому РАНМАН ТОП може бути успішно застосований на полях із дощуванням. Для пролонгованого контролю і стримування фітофторозу рекомендується обробку повторити через 14 днів за низького тиску хвороби і через 7 днів за інтенсивного її прояву.

З-поміж хвороб, які викликаються патогенними грибками, на томатах завжди присутні бактеріальні хвороби.

Систему захисту з їх контролю краще розпочинати превентивно, використовуючи контактний фунгіцид МЕДЯН ЕКСТРА з нормою витрати 2,0-2,5 л/га. Препарат створить на поверхні листків захисний бар’єр, який не дасть можливості збуднику проникнути в рослину, таким чином захищаючи її.

На відміну від інших препаратів МЕДЯН ЕКСТРА не проявляє фітотоксичності на рослини та є абсолютно безпечним.

Якщо все ж таки Ви запізнилися із обробкою і на полі вже виявлено осередки бактеріозу, контактні фунгіциди малоефективні, слід застосовувати бактерицид, який має лікувальну дію.

Рекомендуємо бактерицид природного походження, який абсолютно безпечний і не накопичується у готовій продукції. Таким препаратом є КАЗУМІН. Норма препарату становить 1,5-3,0 л/га в залежності від видового складу баткерій та пресингу ступеню розвитку хвороби.

Для подовження захисної дії проти бактеріозу доцільно застосовувати суміш препаратів:

МЕДЯН ЕКСТРА (1,5 л/га) + КАЗУМІН (1,5 л/га). 

За умов сильного розвитку бактеріозів обробку такою сумішшю необхідно повторити через 1-2 тижні.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.