КОНТРОЛЬ ФІТОФТОРОЗУ ТА БАКТЕРІОЗУ ТОМАТІВ

Цього року до вирощування томатів в промислових масштабах долучилося багато фермерів із північних та західних регіонів, які раніше мало вирощували цю культуру. Крім того, площі томатів суттєво збільшилися в центральних областях України. Але разом із зміною зон вирощування ми стикаємося із збільшенням загрози ураження томатів фітофторозом та бактеріальними хворобами. Ці хвороби можуть прогресувати і в традиційних південних зонах вирощування, але в північних та західних областях ризики суттєво збільшуються.

На кінець першої декади липня в усіх регіонах томати відкритого ґрунту вже створили потужний листовий апарат та продовжують активно цвісти й формувати плоди. Якраз в цей час суттєво зростає ризик ураження плодів бактеріозами, проти яких необхідно проводити відповідні обробки та не забувати про профілактику фітофторозу, ризик розвитку якого буде збільшуватися в другій половині літа.

Для профілактики бактеріальних захворювань традиціно найкращими рішеннями є застосування мідьвмісних фунгіцидів. Експерти «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують застосовувати перевірений досвідом препарат на основі хлорокису міді МЕДЯН ЕКСТРА.

МЕДЯН ЕКСТРА має рідку препартивну форму із високим рівнем розчинності, стійкості до змивання опадами та забезпечує довготривалий захист. 

Норма застосування становить 2,0-2,5 л/га.

Можна застосувати також для цих цілей новий фунгіцид АРТЕМІКС, який унікально поєднує в своєму складі дві форми міді (гідроокис та хлорокис міді) та має довершену сучасну рідку препаративну форму з розміром часток міді менше 1,0 мкм .

Таке поєднання дає змогу якісно покрити рослину навіть у важко доступних місцях та покращену ефективність на комплекс хвороб. Норма застосування АРТЕМІКС становить 2,6-3,0 л/га.

Слід зауважити, що застосовуючи МЕДЯН ЕКСТРА чи АРТЕМІКС, ми проводимо профілактику не лише бактеріальних хвороб, а й фітофторозу та альтернаріозу.

Окремо слід звернути увагу, що застосування мідьвмісних препаратів у високих нормах може спричинити підпал квіток. Тож такі обробки слід робити до початку цвітіння чи вже по сформованих плодах, коли вже не потрібний буде новий цвіт і нова зав’язь.

У разі, ж якщо Ви помітили перші ознаки розвитку бактеріозів або ж складаються надзвичайно сприятливі умови для їх розвитку, рекомендуємо використати лікувальний біологічний бактерицид КАЗУМІН.

КАЗУМІН ефективний проти цілого комплексу бактерій, що викликають бактеріальну плямистість, чорну бактеріальна плямистість, мокру гниль плодів та інші. Норма застосування препарату становить 1,5 л/га. 

За необхідності продукт може бути застосований в суміші із мідьвмісними чи іншими фунгіцидами.

Починаючи із другої половини літа все більше зростає ризик розвитку фітофторозу, тож слід ретельно подбати про захист томатів. З профілактичною метою можна використати добре відомі продукти на основі манкоцебу МАНЗАТ або ПЕНКОЦЕБ з нормою 1,2-1,6 кг/га. В більш складних умовах можна вже використати двокомпонентний профілактично-лікувальний продукт на основі манкоцебу та цимоксанілу НАУТІЛ з нормою 1,8-2,0 кг/га.

Якщо очікуються сильні дощі та відбувається активні перепади нічної й денної температури, слід використати потужний фунгіцид РАНМАН ТОП з нормою 0,5 л/га.

РАНМАН ТОП має чудову профілактичну та антиспорулянтну дію, високу стійкість до змивання опадами та короткий період до збору врожаю - лише 7 днів.

Цей інноваційний японський продукт має унікальний механізмом дії, є безпечним для бджіл та корисної ентомофауни, тож може легко використовуватися і в період цвітіння.

Застосовуючи комплексний підхід та якісно підбираючи препарати для системи захисту, ми можемо ефективно вирощувати томати в усіх регіонах України!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.