КОНТРОЛЬ ШКІДНИКІВ РІПАКУ В ОСІННІЙ ПЕРІОД

Не даремно кажуть, що інсектицидний захист – фундамент високої врожайності ріпаку. 

Часто фермери менше звертають увагу на проблему шкідників з осені, фокусуючись суто на весняних обробках. 

В той же час восени рослинам ріпаку шкодить цілий комплекс шкідників. 

Це зокрема лускокрилі (капустяна міль, ріпаковий пильщик, білани та підгризаючі совки) та твердкрилі (прихованохоботник, блішки, клопи та листоїд). Тоді як безпосередньої шкоди більшість з цих шкідників наносить ще з осені, капустяний прихованохобник лише заселяє посіви восени, а приносить безповоротні втрати врожаю вже весною.

Важливо відмітити, що, якщо пропустити літ капустяного прихованохоботника, то імаго відкладає яйця, після чого шкідник стає недоступним для контролю будь-якими інсектицидами.

Тому моніторити ріпакові поля потрібно регулярно, починаючи ще з осені та при перевищенні ЕПШ негайно починати обробку.


Для боротьби з твердокрилими шкідниками найбільш ефективним є застосування інсектициду ІНАЗУМА в нормі 0,24 кг/га.

ІНАЗУМА має як потужну контактну, так і тривалу системну дію. Це дозволяє контролювати нові хвилі шкідників та зменшити кратність інсектицидних обробок в порівнянні з обробками лише піретроїдами.

Даний агрозахід дозволяє значно зекономити на витратах, що пов’язані з внесенням продуктів.

Щодо лускокрилих, то наразі вже спостерігається значне заселення лускокрилими в ряді регіонів України, зокрема південних та центральних. А, отже, потрібно бути напоготові, оскільки інсектициди є завжди найбільш ефективними проти перших віків лускокрилих шкідників.

У портфоліо «Самміт-Агро Юкрейн» проти лускокрилих шкідників ефективним є застосування інсектицидів Ф’ЮРІ з нормою 0,15 л/га та ІНАЗУМА у нормі 0,24-0,35 кг/га.


Ф’ЮРІ має відміну контактну дію та нокдаун ефект проти лускорилих завдяки зета-циперметрину.

ІНАЗУМА ж, в свою чергу, має в складі досконаліший піретроїд, а, відповідно, триваліший період захисної дії та контролює ширший спектр шкідників завдяки ацетаміприду.

Варто відмітити також, що для боротьби з підгризаючою совкою внесення препарату варто запланувати ближче до вечора, коли шкідник починає інтенсивно живитися.

Важливим нюансом є те, що листки ріпаку мають потужний шар воскового нальоту, тому для зниження поверхневого натягу, а також підвищення стійкості  інсектициду до змивання опадами, варто додати до бакової суміші 0,1-0,15% розчин ВАЙС ПРО.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.