КОНТРОЛЬ СКЛАДНИХ ВИДІВ ПОПЕЛИЦЬ В ІНТЕНСИВНИХ САДАХ

Садівництво в Україні останні роки динамічно розвивалося, проходячи різні етапи трансформації: заміну сортів, вдосконалення технології вирощування, нові підходи до системи захисту та живлення.

Незважаючи на всі ці трансформації та загальний прогрес, питання захисту садів ускладнюється та все більше впливає на економічну сторону ведення садівничого бізнесу, адже в інтенсивних садах, які приходять на заміну старим насадженням, є підвищені вимоги як до збільшення врожаю, так і до якості товарних плодів.

Фактори, які ускладнюють вирощування свіжих яблук

Із заміною старих садів на нові, нажаль, традиційні шкідники і хвороби нікуди не зникають. Навіть більше, в Україну потрапляють та добре «приживаються» нові чи раніше малопоширені хвороби та шкідники. Додатковим фактором, який ускладнює процес захисту саду, є підвищені екологічні та токсикологічні вимоги із боку закордонних споживачів свіжих яблук. А наші фермери мають слідкувати, щоб їх продукція відповідала експортним вимогам.

Тож, в зв’язку із цим українські садівники змушені притримуватися Європейських стандартів по застосуванню тих чи інших препаратів. Не є секретом і те, що в ЄС на сьогоднішній день заборонено багато діючих речовин, які традиційно використовували наші садівники. Тому пошук і впровадження нових рішень є надзвичайно важливим для українських садівників.

Однією з проблем, з якою зараз стикаються садівники в Україні, є ефективний контроль різних видів попелиць, особливо за умови заборони використання в садах, що вирощують яблука на експорт, певних груп інсектицидів, таких як фосфорорганічні інсектициди та більшість неонікотиноїдів. Виключенням в ЄС є МОСПІЛАН, який дозволено до використання у садах проти широкого спектру шкідників.

Ефективний захист садів та відповідність європейським стандартам якості продукції

З 2022 року в Україні офіційно доступний відомий у світі спеціалізований інсектицид ТЕППЕКІ, призначений для контролю всіх видів попелиць, включаючи яблунево-подорожникову та зелену яблуневу іперсикову попелицю.

ТЕППЕКІ - це інгібітор харчування. Препарат має абсолютно новий механізм дії, який полягає в порушенні передачі нервового імпульсу в певних органах комах, внаслідок чого шкідники повністю перестають харчуватися і гинуть голодною смертю. Препарат може застосовуватися як профілактично, так і при першій появі шкідників.

Переваги ТЕППЕКІ:

  • потужна системна та трансламінарна дія;
  • стійкий до змивання опадами;
  • немає перехресної резистентності із іншими інсектицидами;
  • безпечний для навколишнього середовища і корисної ентомофауни бджіл та джмелів.

Для контролю більшості видів попелиць достатньо застосувати норму витрати 0,12-0,14 кг/га.

При застосуванні ТЕППЕКІ слід витримувати інтервал між послідовними обробками у 21 день.

ТЕППЕКІ зареєстрований в країнах ЄС, Північній та Південній Америці, Японії та Кореї. Широко застосовується на плодових та ягідних культурах, овочах та польових культурах.

Препарат контролює понад 40 видів попелиць, діє на тепличну білокрилку, трипсів та має побічний вплив на листоблішки, щитівки та деяких інших шкідників.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Андрій Осиковий - провідний спеціаліст з садівництва, моб.: (050) 469-39-33

або до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні.