КОНТРОЛЬ ЗЛІСНИХ ШКІДНИКІВ В ПОСІВАХ СОНЯШНИКУ

Цього року ми вже багато писали про сильний розвиток попелиць на різних культурах -  про те, як інколи буває складно проконтролювати цих шкідників. Нажаль, не оминула ця проблема цьогоріч і соняшник. З початком літа із багатьох регіонів надходять сигнали про масове заселення посівів попелицями. Ситуація з контролем попелиць в посівах соняшнику ускладнюється ще і тим, що незабаром рослини почнуть цвісти і поля масово будуть відвідувати бджоли. Тож при виборі інсектицидів для контролю шкідників на цій культурі обов’язково слід враховувати фактор бджіл.

Окрім попелиць, потенційною проблемою на соняшникових полях можуть бути ще одні представники сисних шкідників – це різноманітні види клопів, які так само як і попелиці висмоктують сік із рослин та також є переносниками вірусних захворювань.

Крім того, дуже часто в літній період у посівах можна натрапити на різноманітних представників лускокрилих – гусениць совок та вогнівок. Ці шкідники можуть сильно пошкоджувати листовий апарат рослин та кошики, які до того ж ще й можуть після таких пошкоджень загнивати, так як ушкоджені місця є сприятливим місцем проникнення хвороб.

Тож, щоб захистити посіви соняшнику від сисних та листогризучих шкідників потрібно застосовувати перевірені, ефективні та безпечні для бджіл інсектициди.

З метою контролю комплексу шкідників  експерти «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують застосовувати препарат ІНАЗУМА.

Ще один дієвий продукт - це  ІНАЗУМА – інсектицид, котрий, окрім системного компоненту, має в своєму складі піретроїд, і за рахунок цього впливає на сисних шкідників, а також має посилену контактну дію на клопів та молодих гусениць.

Доцільно працювати проти гусениць лускокрилих молодших віків. Інсектицид ІНАЗУМА слід використовувати із нормою 0,3-0,4 кг/га. Препарат можна використовувати в тому числі і авіа методом. Але слід пам’ятати, що ІНАЗУМА небезпечний для бджіл при прямому контакті, тож обробки слід проводити виключно у вечірній час після завершення льоту бджіл. А вже наступного дня бджоли можуть відвідувати посіви соняшнику без шкоди для себе.

Для посилення дії інсектицидів в складних погодних умовах цього року, особливо при сильному заселенню попелицями, рекомендуємо до бакової суміші обов’язково додавати ад’юванти, наприклад, препарати СКАБА (50 мл/га) чи ВАЙС ПРО (0,1-0,15 л/га).

Автор: Олександр Олійник (Керівник Департаменту Реєстрації та Розвитку продуктів "Самміт-Агро Юкрейн")

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.