МЕТОДИ КОНТРОЛЮ ХВОРОБ НА ОЗИМОМУ РІПАКУ В ОСІННІЙ ПЕРІОД

Озимий ріпак - одна із стратегічних культур українських аграріїв. Розкриття генетичного потенціалу урожайності цієї культури тісно корелює з тим, наскільки повноцінними були осіння рістрегуляція та фунгіцидний захист ріпаку від хвороб. За результатами обстежень полів, вже зараз у посівах озимого ріпаку актуальними є такі хвороби, як фомоз, альтернаріоз та біла плямистість. Важливо пам’ятати, що фомоз та білу плямистість можна ефективно контролювати лише з осені. Виключно весняні обробки фунгіцидами проти даних хвороб є малоефективними.

Ускладнює ситуацію й той факт, що часте перенасичення сівозміни культурами, які мають спільні хвороби (соняшник та соя), призводить до масового розвитку вищезгаданих хвороб.

Використання для рістрегуляції та часткового контролю хвороб виключно триазольних фунгіцидів, по-перше, призводить до виникнення резистентності до цієї групи, а, по-друге, не є ефективним відразу проти всього комплексу хвороб.

Саме зараз, фахівці компанії «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують до застосування трьохкомпонентний препарат ЮТАКА, який поєднує в собі тебуконазол, тіофанат-метил та цифлуфенамід.

Важливо, що з однієї сторони ЮТАКА має властивості рістрегулятора (як і всі продукти, що містять тебуконазол), а з іншої – ефективно контролює вищезазначений спектр хвороб, роблячи цей продукт унікальним для українського ринку.

Для додаткової рістрегуляції та ефективного контролю комплексу осінніх хвороб фунгіцид ЮТАКА необхідно використовувати з нормою 1,2-1,4 л/га, при цьому, норма препарату 1,4 л/га відповідатиме силі рістрегуляції 0,6 л/га, тебуконазолу 250 г/л.

За додатковою інформацією звертайтеся до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні.