МІЛДЬЮ, ОЇДІУМ, ГНИЛІ: ЯК ПОДОЛАТИ ЗАГРОЗИ ВРОЖАЮ ВИНОГРАДУ?

Цей рік для всіх складний, не виключенням є і виноградарі. Початок військових дій та загальна невизначеність посприяла тому, що багато господарів пропустили перші обробки винограду, а деякі навіть не зробили базову обробку в період цвітіння, сподіваючись на сприятливу суху погоду. Тож в середині літа ситуація на виноградниках Одещини абсолютно різна, дуже часто доводиться надолужувати втрачене та активно боротися проти мілдью та стримати розвиток оїдіуму.

Мілдью

Оїдіум

В залежності від ситуації на винограднику, для контролю розвитку мілдью ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» пропонує два спеціалізованих фунгіциди.

МІЛДІКАТ– потужний та унікальний фунгіцид для контролю патогену на всіх стадіях його розвитку, із сильною антиспорулянтною дією та подовженим захисним ефектом.

Цей продукт доцільно застосувати саме зараз, в період коли виноград перебуває у фазі активного формування ягоди, особливо на столових сортах чи навіть у тих господарствах, де пропустили перші обробки. Норма застосування продукту коливається від 2,0 до 4,0 л/га і залежить від форми та розміру куща та фази розвитку винограду. Зараз, коли виноград перебуває у фазі «дрібна горошина», оптимальною є норма 3,0 л/га.

НАУТІЛ – цей комбінований контактно-системний продукт на основі перевірених діючих речовин (цимоксаніл+манкоцеб) рекомендуємо застосовувати в проміжних обробках для контролю мілдью з нормою 1,8-2,0 кг/га. Також препарат може бути застосований на виноградниках, де є менший ризик розвитку захворювання.

Стосовно розвитку оїдіуму, зараз погодні умови є навіть більш сприятливими, ніж для мілдью, тому ігнорувати хімічні обробки не можна. Наразі, на ринку є багато різноманітних рішень, але ми хотіли б нагадати про універсальний і добре відомий для виноградарів фунгіцид – ТОПСІН-М.

Це чудовий, перевірений часом продукт для профілактики гнилей та оїдіуму. Тож його обов’язково потрібно включити в систему захисту в другій половині вегетації і бажано зробити дві обробки, одну з яких запланувати для контролю сірої гнилі на кінець вегетації в період «змикання – початок дозрівання ягід». Норма застосування ТОПСІН-М:1,5 л/га.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Дмитро Пастухов - регіональний представник в Одеській області, моб.: +38 (050) 419-87-50

або до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні .