ЕФЕКТИВНИЙ КОНТРОЛЬ БУР'ЯНІВ НА ОЗИМІЙ ПШЕНИЦІ З ОСЕНІ
Надійний захист посівів озимих зернових з осені є фундаментом для високої продуктивності навесні. Це стосується не лише обробок насіння протруйником чи інсектицидами, але і гербіцидних обробок.
В посівах озимих зернових поширена значна кількість видів бур’янів, які успішно зимують та важко контролюються весною через погодні фактори чи стійкість до гербіцидів. Це підмареник чіпкий, вероніка плющелиста, волошка синя, мак самосійка, метлюг звичайний, падалиця ріпаку, талабан польовий, грицики звичайні, дескуранія софії, фіалка польова, злинка канадська.
За сприятливих умов вищенаведені бур’яни можуть створити значний пресинг для культурних рослин весною (рис. 1).
Крім прямого негативного впливу на розвиток озимих зернових внаслідок конкуренції, бур’яни активно споживають азотні добрива, якими зазвичай підживлюються посіви в зимово-весняний період, внаслідок чого і так дефіцитні та дороговартісні добрива використовуються нераціонально.
Одним із найб’юджетніших та найефективніших рішень для контролю бур’янів з осені в посівах зернових є застосування оригінального японського гербіциду ПЛЕДЖ.
Основною перевагою застосування ПЛЕДЖ є те, що даний препарат, окрім потужної контактної спалюючої дії, має тривалу ґрунтову дію, завдяки чому забезпечує захист від наступних хвиль бур’янів впродовж всього осіннього періоду.
Крім того, ПЛЕДЖ контролює цілий спектр зимуючих бур’янів, в тому числі підмареник чіпкий, метлюг звичайний, дескуранію, мак та інших.
В результаті поля озимих зернових, що оброблені гербіцидом ПЛЕДЖ, розпочинають вегетацію без конкуренції з зимуючими бур’янами, а для господарств набагато простіше розподілити техніку у весняний період, оскільки поля не потребуватимуть негайних гербіцидних обробок (Рис.2).
Як обрати найкращий період для внесення ПЛЕДЖ?
Якщо спостерігаються вологі погодні умови в період сівби, то ПЛЕДЖ доцільно застосовувати до сходів культури в нормі 0,08 кг/га з додаванням ад'юванта РОУБЕК у нормі 0,3-0,4 л/га для покращення покриття поверхні ґрунту.
Такий тип внесення дозволяє зокрема отримати максимальну ефективність проти рослин метлюга звичайного. Якщо ж на момент сівби складаються незадовільні погодні умови, то ПЛЕДЖ можна застосувати післясходово вже від 2 до 6 листків пшениці (Рис. 3) .
Для страхового внесення оптимальною є норма 0,06 кг/га.
Тому, завдяки можливості застосування ПЛЕДЖ як досходово, так і післясходово, даний продукт є дуже зручним у застосуванні в осінній період. Крім того, ПЛЕДЖ робить більш гнучкою роботу фермерів весною!
ПЛЕДЖ офіційно зареєстрований в Україні в посівах пшениці. В той же час він перевірений на інших зернових культурах, озимому житі, ячмені, тритикале.
За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.