ПЕРША ФУНГІЦИДНА ОБРОБКА ПШЕНИЦІ
Тривалі інтенсивні дощі, що пройшли на всій території України протягом останнього тижня, значно поповнили запаси продуктивної вологи у ґрунті. Зволоження метрового шару ґрунту під озимими культурами та на зябу було достатнім та оптимальним (121-170 мм і більше продуктивної вологи). Глибина весняного промочування ґрунту у Київській, Вінницькій, Кіровоградській, Дніпропетровській та Харківській областях становила від 80 до 150 см та більше.
Достатня кількість вологи, позитивні температури й ранньовесняні азотні підживлення сприяли інтенсивному росту і розвитку не лише пшениці, яка сьогодні знаходиться у фазі кінець кущення-вихід в трубку (ВВСН 29-31), а й були оптимальними для розвитку і поширення хвороб.
Так, наприклад, за даними Держпродспоживслужби, повсюдно на 2-45% обстежених площ озимої пшениці відмічається ураження 10-15% рослин борошнистою росою та септоріозом, переважно на листках нижнього ярусу, а наявність крапельної вологи й позитивних температур сприяє поширенню інфекції на молоді листки.
Враховуючи, що більшість господарств не змогло провести превентивних обприскувань своїх посівів фунгіцидами, а також, що пшениця перейшла до фази виходу в трубку, необхідно приділити особливу увагу захисту молодих листків, зокрема 4-го та 3-го, які є важливими для пшениці при формуванні майбутнього потенціалу врожаю.
Експерти «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують після встановлення сприятливої погоди й можливості виїхати у поле якомога швидше провести обробку посівів пшениці фунгіцидами.
Враховуючи одночасне поширення у посівах як септоріозу, так і борошнистої роси, ефективним та комплексним рішенням буде застосування трикомпонентного фунгіциду ЮТАКА (тіофанат-метил, 350 г/л + тебуконазол, 100 г/л + цифлуфенамід, 6,3 г/л) з нормою витрати 1,0-1,2 л/га. Даний агрозахід забезпечить лікувальну дію проти вже наявних хвороб, а також дозволить утримувати чистими посіви до наступної обробки по прапорцевому листку (Т2).
За рахунок нової діючої речовини в своєму складі (цифлуфенаміду) ЮТАКА забезпечить швидкий «стоп-ефект» і «викорінюючу» дію проти борошнистої роси на полях, де ця хвороба почала проявлятися ще до початку періоду дощів і зараз лише сильніше прогресує у посівах.
На площах, де випала занадто велика кількість опадів, окрім звичних для всіх плямистостей, можна очікувати й на розвиток церкоспорельозної прикореневої гнилі. У таких ситуаціях ми радимо використати фунгіцид ТОПСІН-М (тіофанат-метил, 500 г/л) у нормі 1,2-1,4 л/га. А для підсилення ефективності дії проти септоріозу та борошнистої роси, рекомендуємо використовувати його у баковій суміші з фунгіцидом ІКАРУС ТУРБО (тебуконазол, 430 г/л) з нормою 0,3-0,4 л/га.
Враховуючи, що для пшениці наразі склалися всі оптимальні умови для інтенсивного росту вегетативної маси, зростає ймовірність вилягання посівів.
З метою зниження ризику вилягання за рахунок укорочення довжини міжвузлів та потовщення стінок стебла, а також покращення розвитку вторинної кореневої системи рекомендуємо у період витягування 1-2 міжвузля (ВВСН 31-32) застосувати ефективний регулятор росту ЕРІНІ (трінексапак-етил, 250 г/л ) з нормою 0,4-0,6 л/га.
Для оптимізації витрат на внесення його можна скомбінувати із застосуванням фунгіцидів.
Подбайте про захист своїх посівів!
За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.