КОНТРОЛЬ КВІТКОЇДА ТА ПРИХОВАНОХОБОТНИКА У ПОСІВАХ РІПАКУ

По всій території України наразі спостерігається весняне потепління, рослини озимого ріпаку активно пішли в ріст, більшість посівів наразі ще у фазі бутонізації, а в південних регіонах ріпак вже починає цвітіння.

Експерти "Самміт-Агро Юкрейн" фіксують активне розповсюдження шкідників, зокрема ріпакового квіткоїда, в посівах.

Ріпаковий квіткоїд є вкрай шкодочинним і одним з найбільш розповсюджених шкідників ріпаку.

Він поширений в усіх природно-кліматичних зонах України, щороку з’являється на посівах у небезпечній чисельності, здатен завдати чималої шкоди, а лише один жук може пошкодити до 9 бутонів. Без належного інсектицидного контролю втрати врожаю від цього фітофага можуть сягати 60%.

Важливо пам’ятати, що при фіксації 5 особин шкідника на рослину, потрібно негайно починати обробку інсектицидом.

Ріпаковий квіткоїд ( Meligethes aeneus F.) у посівах ріпаку 

Не меншу загрозу врожаю становлять прихованохоботники.

На посівах озимого ріпаку в теплі сонячні дні спостерігається вихід з місць зимівлі та пошкодження рослин капустяним стебловим і великим ріпаковим прихованохоботниками.

Пошкодження рослин ріпаку капустяним стебловим прихованохоботником (Ceuthorrhynchus quadridens Panz.)

Через 12-14 днів після початку масового виходу з місць зимівлі самиця відкладає яйця у верхівки молодих пагонів ріпаку. Залежно від умов, відкладання яєць може тривати впродовж березня і до початку цвітіння озимого ріпаку. У місцях проколів стебла утворюються темні плями зі світлою облямівкою. Личинки, живлячись, проточують ходи всередині пагонів, внаслідок цього стебло розтріскується уздовж і вигинається. Через пошкодження судинних провідних пучків рослини розвивають багато бокових пагонів, при цьому затримується їх розвиток. У місця пошкодження проникає також патогенна інфекція, викликаючи ураження хворобами. 

Розвивається в одному поколінні. Поріг шкодочинності десяти жуків на жовту пастку протягом трьох днів, або 2-4 жуки на 25 рослин.

Для контролю цих небезпечних шкідників експерти «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують застосовувати надійні інсектициди – ІНАЗУМА та МОСПІЛАН.

Інсектицид  ІНАЗУМА доцільно застосовувати на початку бутонізації, коли відбувається перше масове заселення посівів ріпаку шкідниками, а льоту бджіл ще немає.


ІНАЗУМА, окрім піретроїдного компоненту лямбда-цигалотрин, має в своєму складі системний компонент ацетаміприд. Завдяки такій комбінації препарат має потужний нокдаун ефект та тривалу системну дію: від 2-х до 3-х тижнів.

Завдяки цьому можна значно знизити інтенсивність та частоту обробок. Крім того, інсектицид ІНАЗУМА ефективний в широкому діапазоні температур (від +5°С), тому стабільний навіть за весняних перепадів температур. Норма застосування ІНАЗУМА становить 0,24 кг/га.

Для покращення покриття рослини робочим розчином, забезпечення потрапляння у важкодоступні місця, прискорення стартової контактної дії препарату доцыльним э додавання до бакової суміші з інсектицидом органо-силіконового ад'юванта СКАБА.

Рекомендована бакова сумыш:

ІНАЗУМА (0,24 кг/га) + СКАБА (0,05-0,1%)

У фазу кінець бутонізації-початок цвітіння та в цвітіння, коли на полях ріпаку спостерігається масовий літ бджіл, а загроза пошкодження рослин ріпаковим квіткоїдом та прихованохоботником лишається, доцільно застосувати оригінальний японський інсектицид  МОСПІЛАН.

Також, щоб не зашкодити бджолам, на полях, де на момент запланованої обробки присутні квітучі бур’яни, краще віддати перевагу застосуванню МОСПІЛАН.

МОСПІЛАН – це перевірений часом потужний інсектицид, що є безпечним для комах-запилювачів.

МОСПІЛАН є високоефективним оригінальним японським препаратом на основі системної діючої речовини ацетаміприд. Він здатен контролювати комплекс шкідників, таких як: ріпаковий квіткоїд, попелиці, капустяний стручковий комарик, ріпаковий клоп, ріпаковий пильщик, та інші). Норма застосування: 0,10-0,12 кг/га.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.