ПІСЛЯСХОДОВИЙ КОНТРОЛЬ БУР’ЯНІВ НА СОНЯШНИКУ

Посівна кампанія соняшнику все ще продовжується в деяких регіонах України. Проте більша частина господарств соняшник вже давно посіяли і отримали дружні сходи.

Цей рік з усіх поглядів видався непростим. Навіть звичні традиційні технології й підходи в зв’язку із капризами погоди та порушенням агротехнічних регламентів дають збій. На сьогоднішній день фермери, які застосували ґрунтові гербіцидні схеми захисту, вимушені шукати варіанти, як покращити стан посівів і здолати бур’яни, котрі прорвалися крізь захисний гербіцидний екран.

Нажаль, в сухих прохолодних умовах таке трапляється. В той час, коли із пошуком рішень для контролю дводольних бур’янів зараз є певні проблеми, із контролем злакових бур’янів наразі ніяких проблем немає, адже на ринку доступні ефективні перевірені рішення – такі, як ТАРГА МАКС.      

Для контролю однорічних злакових бур’янів в посівах соняшнику спеціалісти «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують застосувати гербіцид ТАРГА МАКС із нормою застосування 0,5-0,75 л/га.

Препарат має бути застосований в період розвитку соняшнику 2-6 справжніх листків. В разі посушливих умов та переростання бур’янів ми рекомендуємо застосувати бакову суміш:

ТАРГА МАКС (0,7л/га)  + ад’ювант ОЛЕМІКС (0,8 л/га)

Якщо ж у вас на полях присутні багаторічні злакові бур’яни, рекомендуємо застосувати гербіцид КЛЕВЕРДИМ ГРАНД з нормою 0,45-0,6 л/га. Для контролю однорічних злаків цей же гербіцид можна використовувати в нормі 0,2-0,3 л/га.

Крім того, хочемо нагадати, що наближається пора застосування страхових гербіцидів для господарств, що використали для посіву гібриди соняшнику стійкі до імідазолінонів (імазамокс, імазапір).

З метою контролю комплексу бур’янів та пригнічення розвитку вовчка соняшникового на таких посівах «Самміт -Агро Юкрейн» рекомендує застосувати гербіцид ІМАМЕКС з нормою використання 1,0-1,2 л/га.

На момент застосування соняшник має перебувати в фазі розвитку 1-3 пари справжніх листків і, що дуже важливо, потрібно слідкувати за середньодобовою температурою повітря та утриматися від застосування гербіциду в ті дні, коли температура повітря опускається нижче +10℃, або коли присутні дуже різкі коливання денної та нічної температури чи рослини знаходяться в стані явно вираженого стресу.

Також, в цей час, після застосування гербіцидів ми рекомендуємо використати біостимулянти-антистресанти КАЙШІ (2,0-3,0 л/га) чи АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС (2,0-2,5 л/га). Застосування цих продуктів допоможе зняти стрес рослин, простимулює розвиток та покращить фізіологічний стан посівів.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.