ПРИВАБЛЮЄМО БДЖІЛ НА ПОЛЯ РІПАКУ – ЗБІЛЬШУЄМО ВРОЖАЙ!

Провідні експерти сільськогосподарської галузі наголошують: цього року озимий ріпак буде однією із найбільш рентабельних культур та однією із небагатьох, в технологію вирощування якої аграрії продовжать інвестувати значні кошти.

Незважаючи на всі складнощі воєнного часу, фермери зберігають позитивний прогноз, а погодні умови сприяють отриманню високого майбутнього врожаю. Лишається лише дотримуватися збалансованої технології вирощування і гарний результат буде гарантовано.

Але чи є загальноприйняті технології досконалими? Чи враховані всі можливі способи збільшення врожайності та підвищення рентабельності вирощування?

Одразу можемо відповісти: звичайно, що ні. Адже один із найбільш важливих елементів підвищення продуктивност – запилення культури – лишається майже поза межами впливу агрономів. Мова тут йде саме про процес бджолозапилення квіток.

Ні для кого не секрет, що ріпак є дуже чутливою культурою до запилення комахами, і в першу чергу бджолами. Із наукових джерел відомо, що приріст врожаю від додаткового запилення бджолами озимого ріпаку може сягати 25-30%.

Більшості фермерів цей факт відомий, саме тому вони вивозять на ріпакові поля свої пасіки та намагаються максимально запрошувати місцевих пасічників. Але, нажаль, не завжди є достатня для якісного запилення кількість бджолосімей, та й часто несприятлива погода стримує чи обмежує літ бджіл.

Насправді, на виробництві ми часто стикаємося з низькою активністю бджіл, причиною якої може бути несприятлива для льоту погода чи застосування на сусідніх полях препаратів із репелентними (відлякуючими) властивостями.

Тож, як тут можна зарадити?

Відповідь очевидна - потрібно стимулювати бджіл до вильоту в поле та до більш інтенсивної роботи. Саме таке рішення було розроблено польськими науковцями, а компанія «Самміт-Агро Юкрейн» впроваджує цю передову технологію в Україні!

Для збільшення активності льоту бджіл та якіснішого запилення рекомендуємо застосовувати ароматичний засіб натурального походження - БІФЛАЙ.

Цей препарат спеціально розроблено для приваблення бджіл, сучасна мікрокапсульна суспензія в його складі забезпечує виділення ароматичних сполук протягом тривалого часу та дозволяє приваблювати бджіл на оброблені поля до 3 тижнів.

БІФЛАЙ є абсолютно безпечним для бджіл, а додаткове бджолозапилення пришвидшує та збільшує відсоток запилених квіток, сприяє збільшенню кількості стручків, їх формуванню та дозріванню, насіння в стручках формується більш виповнене, а врожайність збільшується від 10 до 30%.

Вплив внесення Біфлай на активність бджіл та кількість стручків. Угорщина, 2016 р.

Застосування БІФЛАЙ

Застосовувати БІФЛАЙ дуже просто. Обробку слід робити в період початоку цвітіння-середини цвітіння. В день обробки слід переконатися, що по прогнозу не очікується дощу, а саму обробку потрібно провести в ранкові чи вечірні години в безвітряну погоду. Оскільки БІФЛАЙ починає приваблювати бджіл одразу після застосування, потрібно бути дуже уважним до його застосування в суміші із іншими препаратами. Найкраще БІФЛАЙ застосовуати самостійно або бути абсолютно впевненим у безпечності препаратів, з якими він застосовується.

БІФЛАЙ застосовується шляхом суцільної обробки поля з нормою витрати 1л/га, може бути внесений наземним обприскувачем, авіаметодом чи навіть дроном. Якщо біля оброблюваного поля є достатньо бджолосімей і вам потрібно лише стимулювати їх активність, ви можете зробити смугове внесення (кожний третій прохід обприскувача), при цьому норма витрати препарату має складати 1% розчин, але не менше, ніж 0,75 л/га.

Вплив обробки Біфлай на урожайність ріпаку, Польша, 2015-2016р.

Рентабельність застосування БІФЛАЙ

Застосування БІФЛАЙ є дуже рентабельним заходом. 

Вартість препарату та його внесення окупається вже 30-40 кілограмами ріпаку, натомість прибавка може сягати 500-600 кг/га, а прибуток від застосування - понад 300 дол/га!

Економічні вигоди застосування Біфлай на ріпаку. Досліди компанії "ICB Pharma", Польша

БІФЛАЙ дозволений до застосування в системах органічного землеробства та під різними торговими назвами продається в понад 50 країнах світу. В Польщі, де був винайдений цей продукт, фермери застосовують його з 2015 року.

Тож потурбуйтеся про присутність бджіл на своєму полі, а вони віддячать Вам прибавкою врожаю!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.