ПРОЯВИ СТРЕСУ В ПОСІВАХ ОЗИМИХ ЗЕРНОВИХ
Останні декілька тижнів представники «Самміт-Агро Юкрейн» фіксують активні звернення аграріїв практично з усіх регіонів України з приводу консультацій щодо походження некрозів та плям на листках озимих зернових.
Тож, давайте розберемось:
- яке походження даної проблематики;
- чи варто одразу застосовувати фунгіциди;
- яких вжити заходів, щоб покращити ситуацію в полі.
Метеорологічні умови квітня були сприятливим для росту та розвитку посівів озимих та ранніх ярих зернових культур. Помірний температурний режим сприяв розвитку кореневої системи озимини пізніх строків сівби. Але в останній тиждень квітня - на початку травня погода вже була нетипово холодною для цього періоду: денна температура часто не перевищує +12 ℃, крім того і дотепер періодично відбуваються заморозки до -3℃.
Багатьма дослідженнями доведено, що озимі зернові є найбільш чутливим до низьких температур саме в період переходу від вегетативних до репродуктивних фаз.
Стрес від низьких температур у фазу виходу в трубку серйозно шкодить розвитку майбутнього колоса. Водночас одним з найбільш чутливих фізіологічних процесів у рослин до низьких температур є фотосинтез. Під впливом стресу від низьких температур порушується ферментативна діяльність, пов’язана з фотосинтетичною асиміляцією вуглецю, внаслідок чого серйозно порушується швидкість процесів фотосинтезу в рослині. Як наслідок, відбувається уповільнення розвитку росту та розвитку рослин, пожовтіння листя, а деколи — його в’янення.
Крім того, значну негативну роль у розвитку рослин відіграє переущільнення ґрунту, викликане інтенсивними опадами, що відбувались раніше. Як наслідок, погіршується аерація ґрунту та поглинання елементів живлення кореневою системою з ґрунту. Це, в свою чергу, також призводить до стресу рослин та проявів на листках симптомів комплексного дефіциту мікро- та макроелементів.
Отже, наразі зрозуміло, що рослини озимих зернових перебувають під впливом стресу.
Нажаль його наслідки у вигляді візуальних пошкоджень та некрозів на листках ми усунути не зможемо. Проте ми можемо посилити фотосинтез рослин, допомогти вивести рослини з стресу, активувати ріст як кореневої системи, так і вегетативної маси.
Для цих завдань найкращим рішенням буде застосування біостимулянтів КАЙШІ та АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС.
КАЙШІ – біопрепарат на основі рослинних амінокислот, котрий швидко забезпечує рослину легкодоступними амінокислотами та допомагає рослинам краще відновлюватися після стресів.
Основні функції КАЙШІ:
- допомагає відновленню життєдіяльності рослини після впливу стресових факторів;
- підвищує інтенсивність фотосинтезу за рахунок посиленого синтезу хлорофілу;
- швидко поглинається рослиною завдяки збалансованому вмісту амінокислот;
- сприяє зміцненню стінок клітин.
АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС - це вже інший тип біостимулянтів. Він складається з великої кількості компонентів, тому діє на рослини більш комплексно та тривало.
Препарат захищає рослину як до, так і після настання стресового фактору.
Крім впливу на розвиток вегетативної маси, АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС має значний вплив на покращення розвитку кореневої системи. Це дозволяє рослині не тільки вийти із стресу, а й забезпечити поштовх для подальшого сталого розвитку рослини.
Основні функції АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС:
- відновлення після пестицидних та природних стресів (високі чи низькі температури, посухи, зливи, град…);
- протидія весняним заморозкам;
- посилений розвиток кореневої системи;
- відновлення родючості ґрунту та активація ґрунтової мікрофлори;
- покращення якісних характеристик сільськогосподарської продукції;
- підвищення врожайності.
Для покращення стану рослин зараз слід застосувати біостимулянти в баковій суміші з запланованими фунгіцидами, що забезпечить одночасно відновлення, потужний розвиток рослин та надійний захист від хвороб.
За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.