РАЦІОНАЛЬНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ПЕРШОЇ ФУНГІЦИДНОЇ ОБРОБКИ СОНЯШНИКУ

Холодна дощова погода по всій Україні спостерігається протягом квітня та травня 2021. Місцями дощі зливового характеру, які спровокували утворення ґрунтової кірки, суттєво вплинули на розвиток соняшнику. Навіть не дивлячись на ранній посів, розвиток культури в середньому відстає на 1-2 тижні у порівнянні із минулими роками. В більшості регіонів соняшник наразі пригнічений та ослаблений, подекуди спостерігаються прояви фітотоксичності від застосування гербіцидів. В таких умовах, є великий ризик розвитку хвороб, які на фоні ослаблених рослин можуть спричинити серйозні втрати врожаю.

Наразі в більшості регіонів умови вже є сприятливими для розвитку несправжньої  борошнистої роси та склеротиніозу, оскільки саме ці дві хвороби інтенсивно розвиваються та проявляються за помірних температур та рясних опадів. Надалі все ж очікується наростання температур, тому потрібно буде спрацювати на випередження та превентивно проконтролювати основні хвороби, які щороку проявляються в першій половині вегетації соняшнику. Серед них септоріоз, склеротиніоз, несправжня борошниста роса. Крім того, варто відзначити що перша половина вегетації - це період зараження фомозом, фомопсисом та сірою гниллю, а  в подальшому ці хвороби починають прогресувати та явно проявлятись в період бутонізації - цвітіння, вже як результат допущених помилок при побудові системи захисту.

Компанія «Самміт-Агро Юкрейн» пропонує надійні рішення для вирішення різних проблем у посівах соняшнику, зокрема, для першого фунгіцидного захисту - фази 2-3 справжніх пар листків соняшника.

Перший продукт - це новинка компанії,  фунгіцид КАЛЛАТІС. Завдяки комбінації лікувальної та потужної профілактичної складової препарат є чудовим інструментом як для профілактичного застосування, так і за перших проявів хвороб. КАЛЛАТІС має потужну профілактичну дію на перших етапах розвитку переноспорозу соняшника, а також фомозу і фомопсису.

КАЛЛАТІС позитивно впливає на фізіологічні процеси рослини за рахунок регулювання гормонального балансу, активування антиоксидантного захисту, оптимізації водного обміну і покращення засвоєння азоту. Все це забезпечує так званий «зелений ефект» та подовження вегетації до 7 днів, а також сприяє більш повній реалізації культурою свого потенціалу. Норма застосування препарату: 0,75-1,0 л/га.

Другий продукт – це класичний оригінальний японський фунгіцид на основі тіофанат-метилу ТОПСІН-М. Препарат має профілактичну, лікувальну та стабільну захисну дію (понад 2 тижні). ТОПСІН-М швидко поглинається поверхнею листа та перерозподіляється по рослині. Норма застосування: 1,2-1,4 л/га у фазу 2-3 пар справжніх листків культури.

Унікальність препарату полягає в тому що він є потужним інсрутрументом проти хвороб не лише листя, а  й проти стеблових хвороб, таких як фомоз, фомопсис, склеротиніоз та сіра гниль.

ТОПСІН-М ефективний також проти септоріозу листя, який часто проявляється в першій половині вегетації. У випадку видимого зараження альтернаріозом чи іржею, що рідко буває в перший період вегетації культури, варто додати препарат-партнер на основі триазолу. Відмінною комбінацією, що вже роками перевірена в таких випадках є бакова суміш:

Застосування ТОПСІН-М є дуже вдалим рішенням для першого внесення в посівах соняшнику, оскільки він вирішує саме ті проблеми, які щороку загрожують культурі в цей період.
Рекомендуємо використовувати в суміші з КАЛЛАТІС та ТОПСІН-М інноваційний біостимулянт АМАЛГЕРОЛ в нормі 2,0-3,0 л/га в фазу 2-3 пар справжніх листків. Цей біопрепарат підвищує імунітет рослин до несприятливих умов, гарно відновлює рослини після стресу та суттєво покращує розвиток кореневої системи, що підвищує доступність з ґрунту макроелементів та води. Як наслідок, ми отримуємо прибавку 2-5 ц/га.

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до регіонального представника «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні!

Автор: Андрій Мельничук, Технічний експерт Центрального регіону

+38 (095) 001-39-60

andrii.melnychuk@summit-agro.com.ua