РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО РАННЬОВЕСНЯНОМУ ЗАХИСТУ ЗЕРНЯТКОВИХ САДІВ (березень 2018)

Затяжна зима закінчилася і вже починаються перші обробки в саду.

Першу обробку слід зробити в період набрякання бруньок 2%-ним розчином препарату ОЛЕМІКС 84, К – це найкращий метод боротьби із зимуючими шкідниками (щитівки, кліщі, попелиці, листоблішки, листокрутки). 

Обробку рекомендовано проводити за температури повітря +4 … +5 ⁰С, «омиваючи» дерева до стану «цілковито мокрі» з нормою виливу робочої рідини 600-800 л/га у молодих садах, та 800-1000 л/га у садах старшого віку. 

Вчасне проведення цієї операції суттєво знижує чисельність популяції цілого комплексу шкідників та зменшує кількість обробок протягом вегетації.

При сильному заселенні дерев лишайниками до першої обробки слід додати фунгіцид МЕДЯН ЕКСТРА 350, КС з нормою витрати 2 - 3 л/га. Така норма призначена для боротьби із лишайниками і одночасно допоможе стримати розвиток парші та бактеріальної інфекції.

Друга обробка саду –  у фазу зелений конус.

МЕДЯН ЕКСТРА (2,0 л/га) + ТОПСІН-М (1,5 л/га).

Ця обробка призначена для контролю парші, стримування розвитку борошнистої роси, бактеріозів та хвороб деревини (особливо після пізньої великої кількості обрізки деревини, гілля).

МЕДЯН ЕКСТРА 350, КС – це сучасний мідьвмісний фунгіцид у формі концентрат суспензії. Має сильну дію на паршу та бактеріальну інфекцію. Сучасна формуляція забезпечує високу та довготривалу дію, має покращену стійкість до змивання. Препарат дуже технологічний, легко розчиняється у воді та змішується із іншими пестицидами.

При наявності шкідників (довгоносики, брунькоїд, кліщі) – слід додати інсектицид БАЛАЗО, КЕ – 0,5 л/га.