РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ГЕРБІЦИДНОГО ЗАХИСТУ КУКУРУДЗИ НА ПОЧАТКОВІЙ СТАДІЇ ВЕГЕТАЦІЇ (травень 2018)

Початок вегетації кукурудзи в поточному сезоні співпав з різким наростанням температури повітря. Тож, ще більш актуальним став своєчасний контроль бур’янів – серйозних конкурентів цієї культури в боротьбі за вологу та поживні речовини. Різноманітність бур’янів дуже велика. Коренева система бур’янів, в залежності від біологічної будови та розвитку, проникає в різні шари ґрунту і має чудову пристосованість до найскладніших погодних умов. Так, наприклад, амброзія полинолиста є справжнім живим водяним насосом і споживає більше вологи, ніж кукурудза або соняшник.

Найдієвішим засобом зменшення забур’яненості посівів є хімічний захист. 

ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» пропонує комбінований ґрунтово-страховий гербіцид – АСТРЕЛ ПЛЮС, СЕ. Великою перевагою цього препарату є можливість застосування його як ґрунтово, так і від початку сходів до фази розвиту четвертого справжнього листа у кукурудзи. Завдяки наявності в своєму складі активного антидоту, виключається токсична дія препарату на кукурудзу.

Бур’яни, знаходячись в початковій стадії вегетації,  найбільш вразливі до АСТРЕЛ ПЛЮС, СЕ та здатні поглинати діючі речовини, як проростками, та і первинною кореневою системою. Діюча речовина - ацетохлор - чудово контролює злакову групу та цілий ряд дводольних бур’янів протягом всього вегетаційного періоду. Друга діюча речовина із групи хлортриазинів – тербутилазин абсорбується корінням та листям шкодочинних рослин, переміщується ксилемою акропетально, інгібує транспорт електронів при фотосинтезі та призводить до повної загибелі бур’янів. Тербутилазин контролює амброзію, щирицю звичайну, канатник Теофраста, лободу білу та інші дводольні та злакові бур’яни. АСТРЕЛ ПЛЮС, СЕ застосовується в нормі 2,8 - 3,5 л/га, в залежності від складу ґрунту та погодних умов, з кількістю витрати робочого розчину 200-300 л/га. В посушливих умовах бажано вносити препарат в вечірній та нічний час, що допоможе підвищити ефективність його дії.

В разі неможливості внесення препаратів ґрунтової дії, ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує оригінальний японський гербіцид найвищої якості – САМСОН ЕКСТРА 6 OD, МД.

Цей препарат розроблений на основі запатентованої технології змішування ад’ювантів та має кращі споживчі якості, ніж інші гербіциди на основі нікосульфурону. Він краще покриває поверхню бур’янів, швидше проникає всередину листа, має підвищену стійкість до змивання опадами, покращену біологічну ефективність та ширший спектр дії на бур’яни. Норма застосування препарату: 0,6-0,75 л/га.

Дозволяється застосування до  десятого справжнього листка кукурудзи  включно. Цей препарат дуже ефективний та надійний в запізнілі фази  розвитку цієї культури.

Захист від стресів

Підвищенню врожайності та реалізації потенціалу кукурудзи в різних  погодних умовах посприяє інноваційний біостимулянт та біоактиватор  ґрунту – АМАЛГЕРОЛ, ЕВ. Препарат значно підвищує  імунітет рослин та здатність протистояти різним негативним погодним  явищам. Підвищує посухостійкість, покращує засвоєння рослинами поживних  речовин з ґрунту, сприяє посиленому росту кореневої системи, активує  ґрунтову мікрофлору, покращує структуру ґрунту, відновлює рослини після  пестицидних та природних стресів. Найкращий період застосування даного  препарату на кукурудзі є фаза від четвертого до восьмого справжніх  листків. 

Норма застосування:  2,0 – 4,0 л/га.