РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ ОВОЧІВ НА РАННІХ СТАДІЯХ РОЗВИТКУ (квітень 2018)

Запорукою гарного стану та розвитку рослин є якісна і здорова коренева система. Це особливо важливо для овочів, що вирощуються розсадою.

Для активного розвитку кореневої системи під час вирощування розсади, кращої адаптації після висадки у ґрунт та покращення споживання поживних речовин ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» пропонує два нових біологічних продукти: АМАЛГЕРОЛ, ЕВ та МІКОАППЛАЙ, ЗП.

МІКОАППЛАЙ, ЗП - це біологічний препарат на основі ендомікоризних грибів із родини Glomus, що ростуть і розвиваються в симбіозі з рослиною, забезпечуючи потужний розвиток кореневої системи та збільшуючи площу поглинання в десятки разів. Мікориза додатково забезпечує рослину поживними речовинами та водою, переводить недоступні форми поживних елементів в доступні та доставляє їх безпосередньо в корінь.


МІКОАППЛАЙ, ЗП може бути застосований:

  • шляхом поливу розсади (касети, лотки чи горщики);
  • через обробку кореневої системи перед висадкою;
  • методом безпосереднього поливу під час посадки або після висадки через систему краплинного зрошення.

Необхідну   кількість препарату (15-20 г/га) слід розвести в кількості води   достатньої для обробки кореневої системи розсади. Після обробки гриби   проростуть зі спор та утворять симбіотичний зв'язок з кореневою  системою  оброблених рослин і будуть рости та розвиватися, допомагаючи  рослині  протягом всього її життя.

МІКОАППЛАЙ, ЗП– 100% органічний продукт, сертифікований для застосування в органічному землеробстві.

АМАЛГЕРОЛ, ЕВ – новий унікальний біостимулянт та біоактиватор  ґрунту.  Препарат   активує ґрунтову мікрофлору та покращує структуру ґрунту, що особливо   актуально для теплиць. Позитивно впливає на аерацію ґрунту, сприяє   посиленому росту кореневої системи, підвищує засвоєння рослинами   поживних речовин із ґрунту, підвищує імунітет рослин та нівелює   пестицидні та температурні стреси, а також такі, що виникають після   пересадки рослин.

АМАЛГЕРОЛ, ЕВ може застосовуватись:

  • методом поливу розсади 0,5%-розчином;
  • замочуванням розсади в 1%-розчині;
  • методом краплинного зрошення;
  • позакореневого підживлення рослин протягом вегетації з нормою застосування 2,0 – 4,0 л/га.

Препарат може застосовуватися 3-4 рази з інтервалом 10-14 днів. Після використання АМАЛГЕРОЛ, ЕВ у ґрунті значно збільшується кількість корисних мікроорганізмів, а кількість патогенних мікроорганізмів та грибів, включаючи гриби роду фузаріум, зменшиться. Потужний розвиток кореневої системи сприяє покращенню стійкості рослин до ушкодження патогенами та нематодами.

КОНТРОЛЬ ХВОРОБ

Для отримання здорової розсади, чистої від хвороб, ми рекомендуємо застосовувати фунгіцид ТОПСІН-М 500, КС, котрий, завдяки системній дії, швидко розподіляється по рослині, забезпечує одночасно лікувальний та профілактичний ефект. Препарат ТОПСІН-М 500, КС ефективний при широкому діапазоні температур (+5…+30℃). Може застосовуватися як по листу, так і через крапельну стрічку або звичайне промочування касет, так як препарат дуже ефективно поглинається через кореневу систему овочів і поширюється по всій рослині. При вирощуванні розсади, в разі спільного використання біостимулянтів та ТОПСІН-М 500, КС доцільно обрати препарат АМАЛГЕРОЛ, ЕВ, адже ендомікоризні гриби можуть пригнічуватися хімічними фунгіцидами.

Окремо потрібно відмітити важливість контролю бактеріозів, викликаних бактеріями Erwinіa, Psevdomonas та Xantomonas. Їх ефективного контролю можливо досягти шляхом обробки біологічним бактерицидом КАЗУМІН 2Л, РК з нормою 1,5 - 3,0 л/га (в т.ч. через крапельну стрічку). Коли існує велика загроза розвитку бактеріозів, можна проводити замочування розсади 0,2%-розчином біофунгіциду КАЗУМІН 2Л, РК на 30 хвилин безпосередньо перед висадкою.

ЗАХИСТ ВІД ШКІДНИКІВ

Не слід забувати про контроль шкідників в закритому ґрунті, зокрема білокрилки. У теплицях для забезпечення найкращого ефекту ретельно обприскують усю поверхню рослин препаратом АПЛАУД, ЗП із розрахунку 0,5-0,7 кг на 500-1000 л води через два тижні після появи дорослих комах, що збігається з появою личинок 1-2 віку. За високого ступеня ураження шкідниками рекомендується використовувати бакову суміш:

Дана суміш є ефективною проти дорослої форми білокрилки. Захист теплиць від білокрилки включає не лише пестицидний захист, але і боротьбу за допомогою природнього ворога тепличної білокрилки - Encarsia Formosa. Тому використання препарату АПЛАУД, ЗП дуже важливе, адже він не справляє негативної дії на Encarsia Formosa.