РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ ОЗИМОГО РІПАКУ ПІСЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ВЕГЕТАЦІЇ (квітень 2018)

Незважаючи на складні погодні умови, що склалися в березні 2018, озимий ріпак в більшості регіонів знаходиться в доброму стані. Осінньо-зимовий період був цілком сприятливим для розвитку культури. Хоча трохи й запізніла, але достатньо дощова, осіння погода та помірно-прохолодна зима з присутністю снігового покрову були сприятливими для  перезимівлі рослин. В той самий час, помірна зима з гарним сніговим покривом забезпечила гарну перезимівлю патогенів, а достатня кількість вологи після активного танення снігу посприяла активному розвитку хвороб.

КОНТРОЛЬ ХВОРОБ

Загальновідомо, що через декаду після настання середньодобової температури повітря +1…+3С, рослини ріпаку розпочинають весняну вегетацію. Озимий ріпак після перезимівлі  завжди знаходяться в стресовому стані, на полі присутні травмовані рослини з пошкодженнями різного виду та зниженою імунною активністю. Тому в цей період необхідно звернути особливу увагу на боротьбу з наступними видами захворювань: фомоз, склеротинія, борошниста роса, альтернаріоз, циліндроспоріоз, - та симулювати активний розвиток рослин.

Для вирішення цих проблем компанія ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує засnоcувати комбінований трьохкомпонентний фунгіцид ЮТАКА, СЕ. Маючи в своєму складі три діючі речовини (тіофанат-метил, тебуконазол та цифлуфенамід), препарат має активну лікувально-профілактичну дію на широкий спектр різних захворювань. Так тіофанат-метил не тільки впливає на фомоз та склеротинію, а й  сприяє швидкому процесу загоєння пошкоджених тканин рослин після зимових морозів, блокує проникнення різних збудників інфекції. Тебуконазол має посилену дію на альтернаріоз та циліндроспоріоз. Також, при застосуванні препарату в фазу розвитку центрального стебла ріпаку 5-8 см тебуконазол сприяє більшому гілкуванню стебел першого та другого  ярусу рослини. Третя діюча речовина – цифлуфенамід  це потужний інструмент для контролю борошнистої роси. Тож, застосовуючи ЮТАКА, СЕ з нормою 1,2 – 1,4 л/га, ми забезпечуємо комплексний захист ріпаку навіть в складних прохолодних умовах.

ЗАХИСТ ВІД СТРЕСІВ ТА БІОСТИМУЛЯЦІЯ РОСЛИН

Окремим питанням стоїть відновлення рослин після зими. Для активації та відновлення вегетативних процесів, посилення розвитку кореневої системи, підвищення імунітету рослин, більш раннього та дружнього цвітіння рослин ріпаку, ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» пропонує інноваційний біостимулянт та біоактиватор ґрунту – АМАЛГЕРОЛ, ЕВ*.

Цей біологічний препарат допомагає рослині більш активно засвоювати важкодоступні елементи живлення з ґрунту, нівелює всі негативні наслідки стресових процесів: високі та низькі температури, посухи, зливи, град та ін. Його рекомендовано застосовувати на ріпаку в весняний період з початком розвитку бічних пагонів із нормою 2-3 л/га. Для збільшення ефективної дії препарату на рослину та підвищення врожайності, рекомендовано застосувати АМАЛГЕРОЛ, ЕВ* повторно в фазу бутонізації з такою ж нормою 2-3 л/га.