РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ РІПАКУ ВІД РІПАКОВОГО КВІТКОЇДА (квітень 2018)
Цвітіння – дуже важливий етап росту та розвитку ріпаку. Саме в цей період потрібно звернути особливу увагу на шкідників, які вже сьогодні можуть суттєво вплинути на якість і кількість майбутнього урожаю. Всі зусилля мають бути направлені на збереження закладеного потенціалу.
Ріпаковий квіткоїд – один з найрозповсюдженіших шкідників ріпаку, який пошкоджує нерозкриті бутони ріпаку – прогризає їх, харчується пилком, пошкоджує зав’язь квітки, квітконіжки та чашелистики, а в подальшому – відкладає у них яйця. Бутони, в яких поселився квіткоїд, починають жовтіти і відпадають. Якщо вони й продовжують розвиватись, то зростають деформованими.
Беручи до уваги той факт, що рослини ріпаку не є повністю самозапилюючими (всього 70% схильні до самозапліднення, а інші потребують запилення), то Важливу роль тут відіграють комахи-запилювачі, зокрема бджоли. Саме в період «бутонізація-цвітіння» потрібно відповідально віднестись до вибору препарату для боротьби зі шкідниками.
Для контролю ріпакового квіткоїда під час його масового заселення, компанія ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує застосувати відомий японський інсектицид МОСПІЛАН, ВП із нормою 0,1 – 0,12 кг/га. Препарат відмінно справляється з цілим комплексом шкідників ріпаку, включаючи ріпакового квіткоїда, ріпакового стручкового комарика, насіннєвого прихованохоботника.
МОСПІЛАН, ВП - безпечний для бджіл та корисних комах і може застосовуватися під час цвітіння. Він ефективно працює в широкому діапазоні температур (+5…+30⁰С), що дозволяє застосовувати препарат у будь-яку фазу вегетації ріпаку.
Враховуючи те, що поверхня листя та стебел ріпаку має щільний восковий лист, для покращення покриття рослин і зменшення стікання препарату рекомендується додавати в бакову суміш ад’ювант СКАБА, КЕ з нормою 0,05 – 0,1 л/га. Це також підвищить стартову контактну дію препарату МОСПІЛАН, ВП на шкідників та покращить ефективність при використанні невеликих об’ємів робочої рідини (менше 300 л/га).