РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ САДІВ У ФАЗУ ЦВІТІННЯ (квітень 2018)

Середньодобова температура повітря по всій території України зростає з кожним днем, що є причиною стрімкого розвитку й швидкої вегетації садів. Залежно від регіону, багаторічні насадження перебувають у фазах «рожевий/білий бутон – цвітіння». Захисту яблуневих та грушевих дерев у цей період слід приділити особливу увагу, адже наразі формується зав’язь, що є запорукою майбутнього урожаю.

Борошниста роса – небезпечна хвороба, що уражує листки, молоді пагони, суцвіття, зав’язь. Квітки в уражених суцвіттях спотворені, як правило, опадають, не утворюючи зав’язь. Зимує збудник хвороби в ростових і плодових бруньках. Несвоєчасний контроль даного захворювання неодмінно призведе до втрат урожаю.

Для контролю борошнистої роси, а також комплексу таких не менш важливих хвороб, як парша, альтернаріозні та септоріозні плямистості, у фазу «початок цвітіння» важливо застосувати надійний комплексний фунгіцид. ЮТАКА, СЕ – новий трьохкомпонентний потужний фунгіцид проти комплексу хвороб саду із особливо сильною дією на борошнисту росу. Препарат стійкий до виникнення резистентності, має профілактичний, лікувальний та викорінюючий ефект. Рекомендована норма застосування: 1,4 л/га.

Наступну обробку проводять у фазу «повне цвітіння». Для контролю та профілактики парші, борошнистої роси, плодових гнилей та, разом з тим, попередження появи шкідників (бронзівки, попелиці, довгоносики) ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН»  рекомендує застосувати класичну бакову суміш:

АКІРА, КС (2,5 л/га) + ТОПСІН-М 500, КС (1,4 л/га) + МОСПІЛАН, ВП (0,20 кг/га)

Фунгіциди АКІРА, КС  та ТОПСІН-М 500, КС витримують низькі нічні температури і відмінно працюють проти найпоширеніших хвороб саду у фазу «цвітіння».

Температурний режим сприяє активізації і швидкому розмноженню шкідників, що, в свою чергу, завдають непоправної шкоди багаторічним насадженням. Інсектицид МОСПІЛАН, ВП відмінно контролює практично всіх шкідників саду (окрім кліщів). Має високу біологічну ефективність та, при цьому, є цілковито безпечним для бджіл та корисних комах.

Для контролю кліщів рекомендовано застосовування акарициду НІССОРАН, ЗП (0,6 кг/га), що ефективний проти основних видів кліщів у фазах яйце-личинка-німфа, із додаванням ад’юванту СКАБА, КЕ (0,2 л/га).