РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ СОНЯШНИКА ВІД ХВОРОБ ТА СТРЕСІВ (травень 2018)

Однією з найприбутковіших та надзвичайно рентабельних культур в Україні, безперечно, є соняшник. Науково обґрунтовані та рекомендовані площі посіву для цієї культури в цілому становлять 1,5-1,7 млн. га, але  фактично сьогодні висівається понад 5 млн. га. Перенасиченість сівозмін соняшником призвела до критичного зростання різноманітних видів захворювань, які раніше не мали економічного значення. Соняшник можуть уражувати понад 20 видів збудників хвороб на протязі всього періоду вегетації. Наприклад, таке захворювання, як фомоз, поширене повсюдно. Його буває багато, або дуже багато. Ранній розвиток цієї хвороби проявляється вже в фазі 3-4-х пар справжніх листків. Втрати врожаю можуть сягати від 15 % до 25%. Такі дуже небезпечні захворювання як біла та сіра гнилі, також уражують соняшник, починаючи вже з початку вегетації, і при сприятнливих умовах розвитку патогенів можуть супроводжувати культуру аж до збору врожаю, значно погіршуючи кількість та якість  насіння. Від цих хвороб недобір врожаю може складати понад 30%, а в окремих випадках і значно більше.

ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує один з найефективніших препаратів проти спектру грибкових захворювань - високосистемний фунгіцид топсін-м 500, кс, який унікально поєднує профілактичну та лікувальну дії і має чудовий викорінювальний ефект. Діюча речовина тіофанат-метил працює через два особливі механізми дії та впливає на патогени до 3-х тижнів. Цим препаратом дуже добре контролюються такі хвороби як: фомоз, фомопсис, біла та сіра гнилі, вертицильоз, аскохітоз, септоріоз. Перше застосування фунгіциду рекомендовано в фазі 4-6 справжніх листків культури в нормі 1,2-1,4 л/га.

Для підвищення імунітету, стійкості рослин до несприятливих умов навколишнього середовища, значного покращення балансу живлення та ін. факторів, які впливають на нормальне функціонування  цієї стратегічної культури «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» пропонує активний біостимулянт, який не має аналогів на ринку, - АМАЛГЕРОЛ, ЕВ. Цей біопродукт має особливість суттєво підвищувати доступність з ґрунту таких макроелементів, як фосфор та калій. З урожаєм соняшник виносить калію найбільше серед усіх с.г. культур (до 990 кг/га), тому доступність цього елементу для даної рослини важко переоцінити, а разом з цим, і ефективність біопрепарату амалгерол, ев. на збалансоване та ефективне живлення цієї важливої культури.
Норма застосування на соняшнику, згідно світового досвіду, становить 2,0 – 4,0 л/га.

Продуктивність листової поверхні соняшника, яка відіграє надзвичайну роль в живленні та нормальному  функціонуванні рослини, значно можуть порушувати такі хвороби як іржа, філостиктоз, церкоспороз, септоріоз, альтернаріоз, та ін. Для посиленого контролю та розширення спектру дії на патогени вищезгаданих захворювань, «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» пропонує новий двохкомпонентний препарат ЯМАТО, СЕ.

Діюча речовина із групи триазолів – тетраконазол має високу лікувальну та викорінюючу дії на патогени, поглинається коренями і листями рослини, переміщується акропетально, та захищає новий приріст. Крім того ця діюча речовина не має ретардантної дії на соняшник та не впливає на швидкість проходження фенофаз росту рослини. Препарат застосовується на культурі в нормі 1,5 л/га на протязі всього періоду вегетації, незалежно від фази розвитку.