РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ СОЇ ВІД ХВОРОБ ТА СТРЕСІВ (травень 2018)
У зв’язку із збільшенням посівних площ сої в Україні та сприятливими погодними умовами на посівах сої спостерігаються епіфітотії хвороб, зокрема, септоріозу, церкоспорозу, фузаріозу, борошнистої роси, антракнозу, білої та сірої гнилей.
Збудники грибних захворювань знаходяться в ґрунті, на поверхні насіння, рослинних рештках. Часто на одному полі, ми можемо спостерігати декілька видів грибів – патогенів, що суттєво знижують врожайність культури.
КОНТРОЛЬ ХВОРОБ
В боротьба із грибними захворюваннями слід враховувати той факт, що кожен із збудників має свої унікальні біологічні особливості, які беруться за основу при виборі стратегії боротьби з ними. Зрозуміло, що найкращим вирішенням питання є проведення профілактичних фунгіцидних обробок в той час, коли соя знаходиться в оптимальній фазі росту для зараження, а саме - фазі бутонізації. Цьому, також, сприяють відповідні погодні умови.
Наукові дослідження та практичний досвід підтверджують: найефективнішим рішенням для захисту сої є використання двокомпонентних фунгіцидів.
«САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» має в своєму портфоліо препарат ЯМАТО, СЕ, що поєднує в собі дві діючі речовини - тетраконазол і тіофанат-метил, - які відносяться до різних хімічних груп з відмінним механізмом дії на патогени. Препарат справляє як профілактичну, так і лікувальну дію з викорінюючим ефектом.
Першу обробку ЯМАТО, СЕ найкраще проводити на початку бутонізації – до цвітіння сої ( ВВСН 21-49). Норма застосування складає 1,2-1,5 л/га.
За умови настання вологої і прохолодної погоди в період бутонізації, зростає ймовірність зараження посівів сої таким захворюванням, як пероноспороз. Поширенню цього патогена, також, сприяє присутність в сівозміні соняшника. Важливим методом боротьби з пероноспорозом є проведення фунгіцидних обробок препартами, котрі справляють профілактичну дію на патоген.
Для такої цілі рекомендуємо використати препарат МАНЗАТ, ВГ з контактною діючою речовиною манкоцеб у сучасній формуляції – гранули, що диспергуються у воді. Діюча речовина підготовлена за спеціальною технологією: частинки меншого розміру, завдяки чому покращується покриття оброблюваної листкової поверхні та підвищується ефективність дії.
Крім того, препарат не пилить, не піниться, краще розчиняється у воді, має підвищену стійкість до змивання. Норма застосування складає 1,6-2,2 кг/га.
ЗАХИСТ ВІД СТРЕСІВ
В разі виникнення стресової ситуації на посівах сої, а саме: високі температури, посуха, різкий перепад денних та нічних температур, а також пестицидні стреси, дуже актуальним стає питання відновлення, стимулювання росту та розвитку рослин. «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» пропонує новий біопрепарат АМАЛГЕРОЛ, ЕВ.
При використанні АМАЛГЕРОЛ, ЕВ в рослині активується утворення нових клітин, рослина швидше виходить із критичного стану та відновлюється після ушкодження. Крім того, препарат впливає не лише на вегетативну масу рослини, а, рухаючись системно, сприяє розвитку кореневої системи, потрапляючи в ґрунт, стимулює його мікрофлору та покращує структуру.
Залежно від ситуацій, АМАЛГЕРОЛ, ЕВ на сої можна застосовувати з різними нормами.
- При ушкодженні посівів пестицидами або вкрай стресових ситуаціях - у найкоротший час внести з нормою 3,0 л/га однократно, або двократно по 2,0 л/га (з інтервалом 1 тиждень).
- Для покращення росту і розвитку сої рекомендуємо внести 3,0 л/га у фазу 2-3 трійчастого листка, повторно застосувати з такою ж нормою перед початком цвітіння.
Біостимулянт АМАЛГЕРОЛ, ЕВ доцільно вносити одночасно із фунгіцидною обробкою.