РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ ВИНОГРАДНИКІВ ВІД ГРОНОВОЇ ЛИСТОКРУТКИ (квітень 2018)

Гронова листокрутка(Lobesia botrana) - один з найбільш небезпечних шкідників винограду. Пошкоджує бутони, квіти, зелені і дозрілі ягоди, які засихають, обсипаються або загнивають. 

На сьогодні відзначається надзвичайно ранній розвиток цього шкідника. За даними моніторингу феромонних пасток на винограді в деяких господарствах Одеської області кількість метеликів, що потрапила до пасток, коливається від 93 до 300 шт за добу. Такий ранній літ не типовий для листокрутки, і цьогоріч відбувається раніше на 7-10 днів.

Враховуючи те, що найбільш небезпечним вважається саме перше покоління листокрутки, необхідно в терміновому порядку вжити заходи для зменшення її чисельності.

ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує застосувати інсектицид ІНАЗУМА, ВГ (0,2-0,24 кг/га) або інсекто-акарицид БАЛАЗО, КЕ (0,2-0,3 л/га), який також працює на дорослих особин кліща.

Для повного контролю павутинного кліща (включаючи яйця, личинки та німфи), який вже з'явився на молодих листочках, особливо на ранніх сортах, до препарату БАЛАЗО, КЕ необхідно додати акарицид НІССОРАН, ЗП (0,24-0,36 кг/га). Для покращеного покриття рослин і підвищення стартової ефективності препаратів, рекомендується додавати у суміш ад’ювант СКАБА, КЕ в нормі 0,2 л/га.