РІСТРЕГУЛЯЦІЯ ОЗИМОГО РІПАКУ ВОСЕНИ: ВАЖЛИВІ НЮАНСИ

Складні погодні умови, що склалися в більшості регіонів України, а саме високі температури та відсутність опадів, ускладнюють посівну кампанію озимого ріпаку. 

Аграрії по-різному адаптуються до нових викликів й переходять на вирощування ріпаку в системі ноу-тіл або ж вводять в сівозміну парові поля, що дає значно вищу ймовірність отримати рівномірні сходи. Іншим підходом виступає зміщення строків посіву ріпаку на більш ранні календарні строки - сівбу ріпаку розпочинають вже у другій половині липня-на початку серпня. Сьогодні такі господарства вже мають рівномірні сходи, а в деяких з них ріпак навіть досяг фази 3-4 листків, тож саме розпочинати підготовку рослин до перезимівлі.

Важливо, щоб до настання стійких похолодань рослини не переросли, мали компактний вигляд, сформували до 10 листків з потужною кореневою системою та діаметром кореневої шийки 1,5-2 см. При цьому точка росту точка росту не повинна витягуватися вище за 1,0-1,5 см від основи рослини! Це дає змогу рослині покращити доступ до ґрунтової вологи та поживних речовин, а отже, забезпечити необхідний рівень накопичення цукрів, амінокислот й інших речовин із низькою точкою замерзання, що збільшує шанси рослини на успішну перезимівлю.

Для успішного вирішення цих завдань, а також для контролю фомозу - основної хвороби, яка може уражувати ріпак восени, - у портфоліо «Самміт-Агро Юкрейн» є фунгіцид  ІКАРУС ТУРБО з діючою речовиною тебуконазол.

Відмінною особливістю даного препарату є збільшений вміст діючої речовини в його складі (430 г/л), що дозволяє економити на логістиці. Препаративна - форма концентрат суспензії - краще розчиняється, не кристалізується, не викликає опіків листків та проблем при приготуванні робочого розчину у баковій суміші з іншими препаратами.

Застосування ІКАРУС ТУРБО на озимому ріпаку ранніх строків посіву в осінній період краще не затягувати й розпочинати у фазу розвитку ВВСН 13-14, що дасть можливість знизити інтенсивність наростання надземної маси культури, не впливаючи на фотосинтез, та стимулювати розвиток кореневої системи. Наступну обробку озимого ріпаку, в залежності від ситуації й особливостей осіннього розвитку гібриду та погодних умов, слід провести у фазу ВВСН 16-18.

Покращити підготовку рослин ріпаку до перезимівлі й запобігти негативному впливу стресових факторів (нестача опадів, застосування гербіцидів) на рослини ріпаку на початкових етапах розвитку допоможе додавання до бакової суміші мультифункціонального біостимулянту АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС.

Норма застосування: 2,0-2,5 л/га.

АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС у суміші з ІКАРУС ТУРБО на незначний період часу змінює баланс фітогормонів, гальмуючи утворення гіберелінів, та збільшує вміст ауксинів.

Це, в свою чергу, сприяє покращеному розвитку кореневої системи та знижує інтенсивність росту надземної частини рослин.

Подбайте вже зараз про свій майбутній урожай!

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників "Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.