СЕЗОН МАЛИНИ – ОБИРАЄМО БІОЛОГІЧНИЙ ЗАХИСТ ВІД СІРОЇ ГНИЛІ

Розпочався довгоочікуваний сезон малини. Кущі малини завдяки сприятливим умовам, а саме достатній кількість вологи й тепла, сформували потужну вегетативну масу та заклали в собі значний потенціал. Попри те, тепла волога температура та недостатнє провітрювання кущів на багатьох насадженнях є сприятливим середовищем для розвитку грибних захворювань цього року, найнебезпечнішою з яких є сіра гниль.

Сіра гниль (Botrytis cinerea)

Ця хвороба погіршує товарність та значно знижує тривалість зберігання ягід. Якщо для захисту від первинного ураження хворобою на українському ринку є широкий спектр високоефективних фунгіцидів, серед яких ТОПСІН-М або ЯМАТО із нормами витрати 1,5 л/га та 1,2-1,5 л/га відповідно, то під час дозрівання та збору ягід хімічні обробки мають бути негайно припинені для запобігання залишків пестицидів у готовій продукції  та уникнення негативного впливу на здоров’я споживачів.

Унікальним рішенням даної проблеми є препарат, що відповідає усім названим вимогам, – біологічний фунгіцид БЕСТКУР від «Самміт-Агро Юкрейн».

До складу БЕСТКУР входять тільки натуральні компоненти: екстракти гіркого апельсину (Citrus reticulata & Citrus aurantium) та L-вільні рослинні амінокислоти, тому обробки можна проводити прямо перед збором урожаю, а продукцію можна вживати вже на наступний день після обробки препаратом. 

За умови попереднього використання хімічних фунгіцидів під час цвітіння, препарат забезпечує не менше 70% ефективності, залежно від погодних умов і стану насаджень. Крім того, застосування цього продукту значно зменшує відсоток уражених ягід під час зберігання та реалізації продукції у свіжому вигляді.

БЕСТКУР - це 100% натуральний продукт, сертифікований для використання в органічному землеробстві.


Важливо, що БЕСТКУР не спричиняє неприємного запаху та зміни смаку ягід, що часто трапляється після застосування хімічних фунгіцидів.

Таким чином, типова схема захисту малини від сірої гнилі матиме такий вигляд: під час цвітіння застосовується високоефективний хімічний фунгіцид, а в період дозрівання ягід проводиться три обробки БЕСТКУР із нормою 1,0-1,5 л/га та 7-12-денним інтервалом між обробками.

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до регіонального представника «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні!

Автор: Андрій Осиковий, Провідний спеціаліст з садівництва, Керівник Центрального регіону

+38 (050) 469-39-33

andriy.osykovyy@summit-agro.com.ua