СЕЗОННІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР ВІД ХВОРОБ НАВЕСНІ (лютий 2018)

Ключовим фактор, що впливає на ефективність фунгіцидів є температурний режим їх роботи. Більшість патогенів інфікують рослини вже при температурі +5ºС - це борошниста роса і кореневі гнилі.  Проте найбільш поширені фунгіциди починають ефективно працювати при температурі +12-14ºС.  Обприскуваня посівів такими препаратами в холодних погодних умовах не дає бажаних результатів, а затримка із проведенням обприскування призводить до накопичення та поширення інфекції. В такій складній ситуації, коли довгий час стоїть прохолодна погода, найкращим рішенням є застосування  інноваційного  японського фунгіциду  ЮТАКА, СЕ ( тіофанат-метил, 350 г/л + тебуконазол, 100 г/л + цифлуфенамід, 6,3 г/л).  Особливістю ЮТАКА, СЕ  є те, що препарат добре працює у широкому діапазоні температур, та починає діяти за понижених температур (+5°….+7°С), у той час, коли більшість фунгіцидів мають недостатню ефективність. Норма застосування ЮТАКА, СЕ для захисту зернових культур залежить від виду хвороб, інтенсивності їх розвитку та погодних умов. Так наприклад, проти борошнистої роси можуть бути використанні мінімальні реєстраційні норми (1,0 л/га), а проти кореневих гнилей та септоріозу – максимальні (1,2 л/га).


ЮТАКА, СЕ містить три діючих речовини, що належать до різних хімічних класів та мають різний механізм впливу на патоген, що суттєво покращує ефективність препарату та запобігає виникненню резистентності.

 У системі захисту зернових культур ЮТАКА, СЕ є ідеальним продуктом для застосування у ранньовесняний період у фазі кінець кущення-початок виходу у трубку. В цей період препарат забезпечує потужний контроль борошнистої роси і кореневих гнилей та стримує початок розвитку септоріозу, що зазвичай уже починає проявлятися в озимої пшениці. А також фунгіцид забезпечує захист ячменю від борошнистої роси та плямистостей. ЮТАКА, СЕ має профілактичну та лікувальну дії, а діючі речовини, що входять до його складу, рухаються у рослині трансламінарно та системно, а також можуть переміщуватися у газовій фазі (цифлуфенамід). Препарат забезпечує унікальний контроль борошнистої роси за рахунок поєднання тіофанат-метилу, тебуконазолу та абсолютно нової спеціалізованої діючої речовини — цифлуфенаміду.


У південних та східних регіонах України, де спостерігаються більш посушливі погодні умови та менший розвиток хвороб, ніж на заході, півночі та центрі, а також на сортах стійких до ураження хворобами, доцільним буде використання відомого системного фунгіциду ТОПСІН-М, 500 КС (тіофанат-метил, 500 г/л) з нормою витрати 1,2-1,4 л/га.
ТОПСІН-М, 500 КС - високоефективний проти комплексу кореневих гнилей, починає працювати вже при t +5…+8°С, ефективний проти комплексу хвороб листя (борошниста роса, бура іржа, септоріоз) високоефективний проти хвороб колосу (фузаріоз колосу!) один з найбільш економічно доцільних фунгіцидів. 
Для підсилення ефективності дії препарату рекомендується використовувати його у баковій суміші з фунгіцидом ІКАРУС ТУРБО (БАУНТІ) 430, КС (тебуконазол, 430 г/л): 

ІКАРУС ТУРБО (БАУНТІ) 430, КС (0,3 л/га)  + ТОПСІН-М (0,8 л/га)

Таке поєднання забезпечить надійний захист від широкого спектру хвороб, навіть за температури повітря від +10°C.