СТАН ПОСІВІВ ОЗИМОГО РІПАКУ ПІСЛЯ ЗИМИ – ВІДНОВЛЕННЯ ТА ПЕРША ОБРОБКА ВІД ХВОРОБ
Триває активне відновлення вегетації озимих культур, в тому числі й озимого ріпаку. Стан посівів озимого ріпаку в більшості регіонів в цілому задовільний, чому посприяла м’яка зима без істотних коливань температур та сильних морозів.
В частині центральних областей України останніми днями пройшли значні опади у вигляді дощів, місцями снігу. Польові роботи було призупинено. Проте на зміну холоду прийшло стрімке потепління, що буде сприяти розвитку хвороб на ослабленому та пошкодженому морозами ріпаку.
Крім того, експерти «Самміт-Агро Юкрейн» повідомляють, що в окремих регіонах аграріям доведеться пересівати іншими культурами пошкоджений ріпак, подекуди до 10-15% площ.
На ослаблених після зими посівах, для прискореного відновлення рослин після приморозків, рекомендуємо у баковій суміші з фунгіцидами та інсектицидами використати мультифункціональний біостимулянт АМАЛГЕРОЛ ЕССЕНС (2,0-2,5 л/га). Це дозволить активізувати захисні механізми рослини та сприяти інтенсивному наростанню кореневої системи, посилить природній імунітет рослин та поліпшить їхню стійкість до стресових факторів.
Обстеження полів свідчать про розвиток альтернаріозу, фомозу та борошнистої роси.
Аграріям, особливо в південних регіонах України, необхідно звернути увагу на профілактику та захист ріпаку від цих хвороб і запланувати внесення фунгіцидів. Звертаємо вашу увагу, що за середньодобової температури нижче 10-12°С більшість фунгіцидів, які є на ринку, будуть малоефективними.
В портфоліо «Самміт-Агро Юкрейн» є фунгіцид ЮТАКА (тіофанат-метил, 350 г/л + тебуконазол, 100 г/л + цифлуфенамід, 6,3 г/л), застосування якого у ранньовесняний період з нормою 1,2-1,4 л/га дозволяє:
- ефективно контролювати комплекс хвороб ріпаку вже від +5°С за рахунок тіофанат-метилу та цифлуфенаміду у складі препарату;
- прискорювати загоєння тканин, що були пошкоджені внаслідок перезимівлі чи ранньовесняних заморозків та блокувати потрапляння інфекції в рослину;
- покращувати бічне гілкування рослин.
Посіви, які були слабо розвинені з осені, на яких не спостерігається сильного тиску хвороб у період початку витягування головного пагону за висоти 10-15 см, радимо обробити препаратом ІКАРУС ТУРБО (тебуконазол 430 г/л) з нормою застосування 0,45-0,6 л/га. Така обробка з одного боку притримає ріст центрального пагону, покращить розвиток кореневої системи та бічне гілкування й сформує більш компактну рослину, а з іншого - забезпечить захист ріпаку від комплексу хвороб які можуть розвиватися у цей період.
На фото помітна візуальна різниця у покращеному гілкуванні, рослини на обробленому варіанті мають товстіше та міцніше стебло, а також краще захищений нижній ярус листя. ІКАРУС ТУРБО вносили 25.04.2022р.
Окрім застосування фунгіцидів та біостимулянтів на ріпаку наразі буде актуальним й інсектицидний захист від прихованохоботників, які з’являються на полі вже при температурі +6 °С, а масовий літ та спарювання проходить за температури + 10-12 °С.
На фото видно, як за два дні в жовту чашку потрапило багато злакових та інших мух, хрестоцвіті та смугасті блохи, трипси та довгоносики (вони ж стеблові капустяні прихованохоботники).
За виявлення у жовтій чашці-пастці більше 10 особин цих шкідників упродовж 3 діб рекомендуємо провести обробку посівів інсектицидом ІНАЗУМА нормою 0,2-0,24 кг/га, який ефективний від + 5°С та дозволяє проконтролювати хвилі льоту шкідника й захистити ріпак на період від 2 тижнів, залежно від погодних умов.
За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.